Vinařské a kulturní centrum Sádek se rozkládá pod hradem Sádek. Svojí plochou zabírá tři hektary s asi sedmi tisíci keři vinné révy v nadmořské výšce bez mála čtyři sta metrů. Z nejznámějších odrůd se na zdejších kopcích pěstují Chardonnay, Portugal, Rulandské bílé, Veltlínské zelené nebo Ryzlink rýnský a další.

Vinaři mohou návštěvníkům nabídnout také nové víno Hrabě Chorinski – barrique, jehož název vznikl po posledním majiteli sádeckého panství hraběti Chorinském. Jedná se o červené suché víno odrůdy Cabernet Sauvignon.

Naprostou novinkou a raritou na celé vinařské Moravě je jediná vinařská naučnou stezka nejen pro milovníky vína. „Budovali jsme ji asi tři roky a zájem o ni je hlavně o prázdninách opravdu veliký. Hlásí se nám dokonce zájezdy ze zahraničí,“ pochvaluje si zakladatel vinice Lubomír Lampíř. Stezka se nachází na jižním svahu sádeckého zámku a její počátek je pod agátovými pergolami, na kterých je vyvedeno čtyřicet různých odrůd révy. Jsou barevně zobrazeny a popsány. Téměř dvoukilomerové putování za vínem, během něhož uvidíte různé typy řezů a vedení vinné révy, je zakončeno odměnou ve formě degustace místních vín. Na tuto stezku je však třeba se předem objednat. „Vinici jsem založil před dvaceti lety. Začátky nebyly jednoduché, ale úsilí se vyplatilo,“ dodal spokojený Lampíř.