Tragický rok 1468 v dějinách Třebíče

Přednášky v Městské knihovně v Třebíči bývají vždy velice zajímavé a hojně navštěvované. Jinak tomu určitě nebude ani v pátek 11. května od 17 hodin, kdy právě v knihovně povypráví historik pan Rudolf Fišer o tom, jak bylo město Třebíč v roce 1468 uherským vojskem dobyto a vypáleno a přestalo na několik let úplně existovat. Vstupné činí 20 korun.

Férová snídaně v parku u Baziliky

Druhá květnová sobota je Světovým dnem pro fair trade. V rámci tohoto dne se schází lidé po celém světě na snídani v trávě, aby tak podpořili tak lokální a fairtradové pěstitele. V Třebíči si snídani mohou vychutnat mezi devátou a půl dvanáctou hodinou. Princip je jednoduchý, každý si přinese vlastní lokální dobroty a společně s ostatními návštěvníky je posnídá. Ten, kdo si přinese vlastní hrneček, dostane do něj kávu připravenou v kavárně muzea. Snídaně se ve stejný čas uskuteční i v zámeckém parku v Náměšti nad Oslavou.

Festival malých pivovarů

Oblíbený festival, který se letos uskuteční již po šesté v řadě, a to v sobotu 12. května. Program pro celou rodinu bude probíhat od 12 hodin v lihovarské zahradě pivovaru Urban, kde budou pro děti po celé odpoledne i večer připraveny soutěže a zábavné atrakce, zejména pak oblíbený skákací hrad či stánek s airbrush „tetováním“.

Také dospělí si určitě přijdou na své. Během dne si budou mít možnost vybírat až z padesáti druhů piv, pocházejících z více jak deseti malých pivovarů. Od čtvrté hodiny odpolední si navíc budou moci užít pestrý hudební program s kapelami Morava, ProCZ, Moonway Defender, Frenciz, Jaksi Taksi a Imodium. Program, který potrvá do půlnoci, svým vystoupením ještě zpestří dětská taneční skupina Impress. Vstupné na místě činí 200 korun.

Sběratelská burza

V neděli 13. května se od 8 do 12 hodin v třebíčském Fóru uskuteční sběratelská burza všech sběratelských oborů. Hojně budou zastoupeni prodejci a sběratelé pohlednic, známek, numismatiky, telefonních karet či drobných starožitností.