Vernisáž výstavy v Náměšti
V neděli 13. května se v Gelerii 12 v Náměšti nad Oslavou uskuteční vernisáž výstavy s názvem Brut od grafika Jiřího Slívy. Vernisáž výstavy, která potrvá do 8. srpna, zahájí v 16 hodin historik Jan Dočekal.

Oživené židovské město
Jedna z nejoblíbenějších víkendových akcí v Třebíči, Oživené židovské město. Letos se uskuteční už tento víkend. Od pátku do neděle se můžeme těšit například na Schimmerle Klezmer Kabaret, dívčí trio NABARU, objevování židovské historie, filmové večery s Hugem Haasem, muzicírování v uličkách, prvorepublikové četnictvo a spoustu dalšího vyžití pro děti i dospělé.

Divadelní představení na vzduchu
Rokytnické koupaliště v sobotu večer opět ožije, od půl deváté tam proběhne divadelní představení Nejkrásnější válka v podání Ochotnického divadelního souboru Budišov. Vtipná hra, odehrávající se ve starém Řecku, vyprávějící o ženách a jejich opilých mužích, vracejících se z války.

Nedělní Fair tradová svačina v Třebíči
Ochutnat africkou hudbu a fairtradovou kávu budou moci lidé v Třebíči již potřetí v řadě. V neděli 15. července. V rámci této fair trade tour po celé republice vystoupí také skupina Lyasa ze Zimbabwe.