Jarní nordic-walking vycházka
Nordic- walking je dynamická chůze se speciálními sportovními holemi, která pochází z Finska. Přináší nejen radost z chůze, ale i zvýšení kondice, spalování kalorií a má prý i příznivý vliv na myšlení. Je vhodná téměř pro všechny věkové a výkonnostní skupiny. Vyzkoušet si tento nenáročný sport můžete v pátek 26. května od 17 hodin. Vycházet se bude od třebíčského Penny marketu u komína (směr Ptáčov), tam bude procházka začínat 20 minutovou instruktáží, kde se účastníci naučí správnou techniku Nordic-walking a kde bude i možnost zdarma si zapůjčit hole. Samotná trasa pak zabere asi dvě, maximálně 2,5 hodiny.

Theatro Špeluňka: Loutkař
Divadelní soubor z Moravských Budějovic Theatro Špeluňka přichází se svojí novou hrou Loutkař. Slibuje neskutečně poutavý, tajemnem zahalený a silný příběh, který v každém divákovi zanechá cosi nepopsatelného. Premiéra se uskuteční v pátek 26. května od 20 hodin v prostorách MKS Beseda Moravské Budějovice. Cena vstupného činí 50 korun.

O zlomenou poloosu 2017
Veteran car club Třebíč pořádá ve dnech 26. - 28. května již 26. ročník tradiční soutěže a srazu O zlomenou poloosu. Jedná se o soutěž určenou pro vojenská a užitková historická terénní vozidla do roku výroby 1965 včetně. Trasa soutěže je dlouhá asi 65 km a vede od Borovinky u Koněšína po okolí Dalešické přehrady. V průběhu jízdy budou na účastníky čekat originální soutěže. Pro majitele vozidel, kteří se nechtějí účastnit jízdy v terénu, je možnost vyrazit pouze na vzpomínkovou pietní akci do Rešic. Pro návštěvníky zdaleka je připravena možnost ubytování ve vlastních stanech, na louce nebo v chatkách na rekreační základně, jejíž součástí je také hřiště na volejbal a basketbal a v blízkosti možnost koupání v přehradě.

Pohádková cesta ve Vladislavi
Tradiční pohádková cesta ve Vladislavi, letos s podtitulem „Za tajemstvím velkého Vonta“ se uskuteční v sobotu 27. května pod vedením SDH Vladislav. Prezentace zájemců proběhne od 8.30 do 10 hodin ve vladislavské sokolovně. Účastnit se mohou jak děti, tak dospělí, Na trase je čeká několik stanovišť, na kterých budou moci soutěžit a plnit zábavné úkoly v přítomnosti nejrůznějších pohádkových postaviček v nadživotní velikosti, hlavně tedy postav z příběhů Jaroslava Foglara. Kratší trasa, dlouhá 3 km je vhodná i pro maminky s kočárky. Součástí delší trasy, dlouhé 6 až 7 km bude převoz loďkou přes řeku. Po celý den bude probíhat u sokolovny i bohatý doprovodný program, včetně skákacího hradu, prohlídky popelářského auta a živé hudby v podání country skupiny Valchagenk.

Turnaj v petanque
V sobotu 27. května se od 10 hodin v areálu koupaliště v Okříškách uskuteční druhý ročník turnaje tříčlenných týmů v petanque. Petanque je francouzská společenská hra pro až tříčlenné týmy, které se snaží umístit koule co nejblíže k cíli, který tvoří dřevěná kulička, tzv. prasátko. Princip hry je velmi jednoduchý a může ji hrát opravdu každý. Zájemci se mohou registrovat na telefonním čísle 737 444 724 do pátku 26. května, startovné činí 100 korun za jednu osobu. Zajištěno bude bohaté občerstvení.

Ředitel Mann Hummelu Jiří Paroulek končí. Proč, firma neupřesnila.
Ředitel Mann Hummelu Jiří Paroulek končí. Důvod firma neupřesnila

Den dětí: Cesta do pravěku
V sobotu 27. května bude třebíčské předzámčí patřit dětem. Hlavně těm, které rády sledují pohádky o dinosaurech, tyranosaurech a podobně. Od 10 do 17 hodin budou děti moci sledovat práci paleontologa, tvořit pískové obrázky, magnetky, dinosaury z papíru, nebo se vyfotit ve fotokoutku společně se spoustou tematických rekvizit. Vstupné je pro dospělé 60 korun a pro děti 30 korun.

Druhý pochod pro Kubíka na Pekelný kopec
Nejen zdraví prospěšná procházka, která pomůže jak účastníkům, tak i malému Kubíkovi, ale také aktivity a zábavné úkoly pro děti i rodiče, opékání buřtů a pouštění balónků přání. To vše v sobotu 27. května od 10 do 11 hodin na parkovišti u polikliniky Vltavínská, odkud se poté půjde na Pekelný kopec.

Den dětí v Borovině
Okolí DDM Třebíč a Ekotechnického centra Alternátor bude v sobotu 27. května od 14.00 do 17.00 hodin patřit dětem. Připravena pro ně bude velká spousta her a soutěží, navíc se mohou těšit na ukázky práce policistů, záchranářů a hasičů. Představí se také kroužky DDM Třebíč, jako jsou například taneční kroužek, pěvecký kroužek nebo výtvarný kroužek, které svými výtvory a vystoupeními celý den ještě více zpříjemní. Srdečně zvou a těší se pořadatelé: DDM Třebíč, Ekotechnické centrum Alternátor, Borovina živá dones a Ekobioenergo z.s. Vstup je pro děti i rodiče zdarma, více informací na www.borovinazivadodnes.cz

Klíčky od vozu Hyundai předal ve čtvrtek odpoledne zaměstnancům Domácího hospice sv. Zdislavy Třebíč ředitel dukovanské elektrárny Miloš Štěpanovský.
Lidé vyběhali pro hospic nové auto

Bez tabáku na městskou věž
V neděli 28. května od 14 do 17 hodin se mohu zájemci vydat na cestu za čistým vzduchem, která povede až na vrchol městské věže. Akce se koná na podporu zdravého života bez kouření. Navíc na místě je připraveno měření tlaku, hladiny cukru a cholesterolu zdarma. Akci pořádá v rámci Světového dne bez tabáku město Třebíč.

Dětský den v Šašovicích
Pobočka firmy Milacron v Šašovicích u Želetavy pořádá u příležitosti otevření nové výrobní haly v neděli 28. května Dětský den a Den otevřených dveří. Zábavný program v podobě her a soutěží pro děti i dospělé potrvá od 10 do 16 hodin a bude jím provázet oblíbený moderátor Michal Halačka. Součástí programu bude hned půl hodiny po začátku vystoupení Michala Nesvatby z Kouzelné školky a ve 14 hodin hasičská show se spoustou pěny. Akce se koná za každého počasí, vstup je zdarma a navíc na každého čeká sladká odměna. V průběhu celého dne je možnost komentované prohlídky výrobní haly Milacron.

Zámek v Polici.
O letní brigádu na zámku v Polici je nebývalý zájem

Festival Miroslava Kratochvíla
Již 27. ročník festivalu dechové hudby v Moravských Budějovicích, kde vystoupí Dechový orchestr ZUŠ Jevíčko, nebo dechové kapely Dubňanka, Lácaranka, Vacenovjáci, Mistříňanka a další se uskuteční v neděli 28. května od 13 hodin na Nádvoří zámeckých koníren. Vstupné činí 150 korun.

Den dětí na Laguně
Aquapark Laguna Třebíč otevírá v neděli 28. května od 14 hodin venkovní plochu areálu. Na děti i dospělé čeká spousta zábavy, cvičení a soutěží o hodnotné ceny. Akce se koná za každého počasí a zvýhodněné rodinné vstupné činí pouze 300 korun na celý den pro 2 dospělé a až 3 děti.