Na své si všude přijdou i děti.

Pořadatelé z oddílu triatlonu TJ Spartak Třebíč se na malé závodníky zaměřují intenzivně. Na všech závodech třebíčského vytrvalostního poháru McRAI CUPu má mládež do 17 let startovné zdarma a chodí v hojném počtu. Další příležitost přijít se (nejen ji) naskytne již nadcházející neděli. McRAI CUP se třetím závodem dostává do poloviny. Poprvé opouští Třebíč a míří do Kamenné u Budišova. Za duatlonem.

„Duatlon v Kamenné u Budišova má v našem seriálu nejdelší tradici, organizátoři jsou zkušení. Tratě jsou z kopce do kopce, náročné, ale pěkné," představuje závod jeho ředitel Martin Hanáček. Závodníci a závodnice svoje síly poměří v běhu a jízdě na kole, přičemž běh je čeká hned dvakrát, z obou stran orámuje cyklistickou pasáž. Běžecké části se uskuteční přímo v Kamenné, cyklistická třetina závodu se (kromě kategorií nejmenších) pojede po silnici směrem na Osovou Bítýšku.

O den dříve, tedy v sobotu, budou cyklostezky v okolí Náměště nad Oslavou, Budišova a Koněšína patřit cykloturistice a jubilejnímu 10. ročníku akce s názvem Na-Bu-Ko. Jedná se o vyjížďku určenou pro všechny, včetně dětí. Každý účastník se sám rozhodne, jak dlouhou trasu absolvuje, na výběr bude od 10 do 100 kilometrů. Volitelné jsou také starty i cíle. Vyjíždět se může z Náměště od kostela na náměstí, z Budišova od restaurace Sport či z Koněšína od obecního úřadu. Startuje se od 9 do 11 hodin, za 20 korun obdrží každý mapku trati, v cíli diplom a něco na památku.

Kola pro Afriku

V rámci cykloturistického dne bude také poslední možnost, jak odevzdat nepoužívané kolo do projektu Kola pro Afriku, a to v náměšťském farním dvoře do 15.00. Projektu bude navíc věnován výtěžek z místa startu v Náměšti nad Oslavou.

Zatímco předešlé dvě akce zaplnily každá jeden den, Český pohár v orientačním běhu obsadí v Kramolíně celý víkend. Ten, kdo dorazí, má možnost nejen fandit nejlepším českým orientačním běžcům, ale také si tuto disciplínu vyzkoušet.

„Jsou vypsané tři trasy závodu pro příchozí. Jedna z nich je pro děti, které poběží po fáborcích. Další dvě trati jsou pro dospělé, ti dostanou na startu mapu a poběží 3 nebo 6 kilometrů," zve zájemce organizátor Libor Zřídkaveselý.

„Závodí se podle normálních pravidel orientačního běhu. Tomu, kdo je nezná, vše řekneme a vysvětlíme," uklidňuje Zřídkaveselý případné nové závodníky.

TADEÁŠ MAHEL