Lopatky větrného mlýna se znovu roztočí v sobotu a v neděli 1. a 2. května od čtrnácti hodin. Točit se budou do půl třetí. Poté se budou otáčet vždy každou první neděli v měsíci ve stejném čase. „Pokud budou lidé chtít delší interval nebo častější frekvenci, můžeme to kdykoliv upravit nebo přizpůsobit,“ ubezpečila mluvčí třebíčské radnice Irini Martakidisová.

Točení lopatkami i mimo prohlídky mlýna je důležité. „Pravidelné otáčení je nutné z provozního hlediska. Věříme, že by se to mohlo stát tradicí a možná i lákadlem pro obyvatele a návštěvníky,“ doufal starosta Třebíče Pavel Pacal.

Od prvního dubna na sídlištích nesmějí parkovat vozy kategorie "N".
Domluvy i pokuty: v Třebíči bojují s parkovací reformou, dohlíží na ni strážníci

Od příštího roku se dominanta holandského typu otevře i pro veřejnost. Vznikne tam malé muzeum, které bude provozovat Městské kulturní středisko v Třebíči. „Uvnitř připravujeme v souladu s projektem dvě expozice. V přízemí připomeneme původní účel mlýna, kdy se v něm mlelo tříslo pro koželužské účely. Dále představíme návštěvníkům historii obuvnické a koželužské výroby firmy Budischowských. V patře plánujeme expozici, která představí sociální bydlení, které zde v minulosti bylo ,“ představila ředitelka městského kulturního střediska Jaromíra Hanáčková.