Na blokové čištění přitom týden dopředu upozorňují výstražné značky. „Přesto jsme hned tento první den museli řešit jedenáct případů, kdy je řidiči nerespektovali. Čtyři případy se vyřešily na místě, sedm aut ale skončilo na odtahovém parkovišti,“ uvedla mluvčí třebíčské městské policie Lucie Šerková.

Redaktor Deníku byl v čištěné lokalitě svědkem situace, kdy řidič nemohl vůz nastartovat. Strážníci následně přes kabely propojili baterie svého a jeho auta, aby s vozem mohl odjet. „V takových případech se snaží pomoct, případně se to řeší domluvou. Záleží ale na konkrétní situaci, protože za nerespektování dopravního značení mohou udělit pokutu až do výše dva tisíce korun,“ sdělila Šerková.

Holčiček v princeznovských šatech bylo na karnevalu nepřeberně.
Elsa, Anna i Olaf. Ledové království v Třebíči navštívily stovky dětí, podívejte

Oproti předchozím rokům odtahy podražily – zatímco dřív se za dokončený odtah platily dva tisíce, letos je to už o tisícovku výše. Podobně vzrostly i pokuty za nedokončený odtah a za možnost nechat si vrátit auto zpět na místo. Ta vyjde na pět tisíc korun. „Pokud si řidič své vozidlo nevyzvedne ve stejný den, pak platí i parkovné. To činí dvě stě korun na den,“ doplnil starosta Pavel Pacal.

Blokové čištění v Třebíči skončí 5. května.