Tento pokus se uskutečnil ke Dni Země, který připadá na 22. dubna. V Třebíči si ho připomněli o den dříve. Přehrabování se v odpadcích v podání středoškoláků v bílých ochranných overalech a oranžových čepicích ale nebylo jediným tahákem této akce. Užily si ji hlavně děti, které si mohly prohlédnout popelářský vůz, zahrát si různé hry či vyřádit se ve skákacím hradu. Velkou pozornost budilo sázení žaludů – což byl také důvod, proč tolik návštěvníků chodilo po náměstí s květináčky, které pečlivě opatrovali. Malé květináče naplněné hlínou, v nichž se žaludy skrývaly, si děti domů odnášely coby suvenýr.

Maminky s kočárky či hůře pohybliví lidé se po zrušení poboček Demlova a Okrajová na žádnou třebíčskou poštu nedostanou. Dokud nebude upravená hlavní budova pošty, tyto skupiny by uvítaly zřízení bezbariérového přístupu do pobočky v ulici Marie Majerové.
Rušení pošt v Třebíči: S kočárkem na zbylé pobočky nevyjedeme, říkají maminky

Organizátoři akce nezapomněli ani na dospělé, kteří si z náměstí mohli na své zahrádky odnést organické hnojivo. O lopatu zapíchnutou v hromadě kypré zeminy byl mezi nimi značný zájem. Den Země tak pro mnohé vlastně byl i Dnem země.