Okříšky se totiž pustily do rekonstrukce učeben prvního stupně, přičemž práce začaly už před koncem předcházejícího školního roku a skončí až v polovině září. „S tím, že práce zasáhnou do školního roku, jsme počítali dopředu. Už na konci minulého školního roku se děti učily třeba ve venkovní učebně nebo v odborné učebně. Děláme tu nové betonové podlahy – a než beton vyzraje, to je minimálně šest týdnů. Předtím se to navíc muselo vyšramovat a vyvézt suť,“ objasnil Ryšavý postup prací.

Rybník Pilný v Okříškách na Třebíčsku
Volejbal na pláži? V Okříškách chtějí zlepšit zázemí oblíbeného rybníka Pilný

První stupeň v Okříškách sídlí ve staré budově ze 60. let 19. století. „V roce 1925 došlo na nadstavbu patra. Byly tu ještě stropy s dřevěnými trámy. Časem došlo k tomu, že podlaha popraskala a navíc se i houpala. Když jsme podlahy odkryli, zjistili jsme, že trámy jsou v pořádku. Naši předkové ale tenkrát stropy zasypali stavební sutí a na tu položili podlahu. Jenže tu suť příliš nezhutnili, takže později sedla a mezi ní a betonem vznikla vzduchová bublina. Kvůli tomu se podlaha houpala a beton popraskal,“ popsal starosta důvody oprav.

Kromě podlah dělají Okříšští i nové rozvody elektřiny či podhledy s osvětlením. Celá rekonstrukce vyjde na 5,5 milionu korun.