„Chceme, aby od samého začátku školního roku žáci mířili už na nový dopravní terminál, jak se teď areál nazývá,“ uvedl jaroměřický starosta Jaroslav Soukup.

Čtyři desítky let staré nádraží je teď úplně jiné. Nejvýraznějším a úplně novým prvkem jsou černé kulaté boxy na kola. Podobné zařízení na úschovu bicyklů dosud na Třebíčsku není, boxy na kola chystají do konce roku zprovoznit ještě v Třebíči na dopravním terminálu u vlakového nádraží.

„Našich šestnáct boxů pojme celkem 32 kol. Tento trend propojování dopravy se postupně rozšiřuje,“ řekl jaroměřický starosta. Schrány vyšly na 1,314 milionu korun s daní.

V Třebíči už boxy měly být v provozu od května. „Visí to však zatím na regionální správě majetku Českých drah. Povolit obyčejnou elektrickou přípojku nedaleko trati bude nakonec složitější, než se zpočátku zdálo,“ řekl k tomu vedoucí třebíčského odboru dopravy Aleš Kratina.

Třebíčské tři boxy pro celkem šest kol budou nízké, hranatější než ty v Jaroměřicích, plechové a dostanou modrý nátěr. Město za ně podle Kratiny zaplatí zhruba 150 tisíc korun.

Ale vraťme se do Jaroměřic. Tamní dopravní terminál se začal budovat loni v listopadu. Cestující se tak museli na čas provizorně přemístit na sousední parkoviště.

Na komerci se pět let počká

Kompletně se za tu dobu proměnilo prostorové uspořádání areálu. Zmizely čtyři vyvýšené nástupní ostrůvky i jejich kovová zastřešení. Počet zastávek je poloviční. Původně jich bývalo jedenáct, teď jich je šest. Od dob socialismu přece jen rapidně ubylo autobusových spojů. Co naopak přibylo, je parkoviště pro zhruba 40 osobních aut či vodní prvek. Malá výpravní budova prošla důkladnou rekonstrukcí. Do posledních chvil tam technici zapojovali elektroniku a ladili detaily. Před budovou svítí na kovové konstrukci digitální ukazatel času, teploty a data.

„Výpravní budova teď skýtá pěkné zázemí nejen pro cestující, ale i pro řidiče. Jsou tam nové toalety. Lidé se na elektronických tabulích uvnitř dočtou, kdy jim ze které zastávky jede spoj,“ vysvětlil starosta Soukup.

„Chceme, aby tam bylo i případné aktuální zpoždění, tak jak to je v on-line systému celorepublikových jízdních řádů,“ doplnil.

Z výpravní budovy zmizely komerční prostory. Svého času tam bývalo například okýnko s novinami či malá kancelář pojišťovny. „Na celou investiční akci je dotace. Dotační regule neumožňují po pět let podporu komerci. Ale pět let uteče jak voda, pak se uvidí,“ naznačil Soukup.

Terminál vyšel podle jeho slov na 24 milionů korun. „Dotace činí 90 procent, do konce roku musíme kvůli tomu akci zadministrovat,“ doplnil starosta.

S terminálem se má postupně vylepšit celý systém veřejné dopravy v Jaroměřicích. Už se například chystá stavba další autobusové zastávky přímo u radnice, v zálivu poblíž bočního vjezdu. Není vyloučeno, že přibude i další nová zastávka v části města směr Brno. Uvažuje se rovněž o lepším propojení s dva kilometry vzdáleným vlakovým nádražím – v rámci plánování nového integrovaného systému veřejné dopravy v Kraji Vysočina.

Nové místo pro policii

U dopravního terminálu Jaroměřičtí dokončují novou hasičskou zbrojnici. V místě té původní, která je pár desítek metrů odtud v křižovatce tří silnic, má přestavbou vzniknout policejní stanice. Dosud mají policisté „azyl“ na radnici.

„Vyjednáváme s Policií ČR, aby u nás byla zase plnohodnotná stanice. Posledních skoro deset let je tu přítomnost policistů v omezenější míře, okrsek spadá pod Hrotovice. Tehdy došlo k redukci kvůli policejním úsporám, ale Jaroměřice si pořádnou stanici díky své velikosti a počtu obyvatel zaslouží,“ dodal starosta Jaroslav Soukup.