Parkovací dům totiž vzniká na místě bývalého parkoviště, které dříve pojalo asi sedm desítek aut. „Toto prostranství na sklonku minulého roku zmizelo, což vyvolalo značné problémy. Lidé, kteří tam byli zvyklí parkovat, najednou nemají místo. To nyní při vjezdu do nemocnice marně hledají a kvůli tomu chodí pozdě na vyšetření,“ vysvětlila mluvčí. „Zbývající parkovací místa se totiž zaplní během brzkých ranních hodin. Kdo přijede později, už nezaparkuje. Proto je nyní nutné počítat s velkou časovou rezervou,“ doplnila Mácová.

Vedení nemocnice doporučuje, aby lidé auta nechávali na záchytném parkovišti v Hrotovické ulici.
Parkoviště v Nemocnici Třebíč je zavřené. Lidé mají nechávat auta na Hrotovické

Měli jste problémy kvůli parkování v třebíčské nemocnici? Přišli jste kvůli tomu třeba pozdě na vyšetření?
Napište nám na trebicsky@denik.cz

V současné době jsou největší parkovací plochy v zadní části nemocnice. I ty však bývají plné. „Snažili jsme se to nějak řešit, umožnili jsme parkovat i na místech, kde to dříve bylo zakázané. Ale pořád je to málo. Mrzí nás to, ale víc dělat nemůžeme,“ posteskla si mluvčí.

Ta návštěvníky nemocnice prosí, aby auta nechávali na záchytném parkovišti v nedaleké Hrotovické ulici, nebo k cestě do nemocnice používali hromadnou dopravu. Stání přímo v areálu nemocnice bude totiž omezené ještě hodně dlouho. Parkovací dům pro více než dvě stě automobilů se bude stavět až do první poloviny příštího roku.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Nelíbí se vám stav silnic na Třebíčsku? Podívejte se, zda letos opraví tu vaši

Zdroj: Deník/Milan Krčmář