Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

VIDEO: Nový úsek mezi Pocoucovem a Třebíčí se otevře v pondělí

Třebíč, Pocoucov - Od pondělí si oddechnou všichni řidiči, kteří museli celé léto projíždět na trase mezi Velkým Meziříčím a Třebíčí. Od zvýšeného provozu si oddechnou obyvatelé Budíkovic, přes které vedla objížďka. Po víkendu se totiž otevře přímější úsek silnice u Pocoucova.

11.9.2015 1
SDÍLEJ:

Ještě měsíc by se v úseku Pocoucov – Třebíč mělo pracovat na chodnících a úpravách krajnic.Foto: Deník/ Kamil Černý

Někteří lidé však novou silnici kritizují. „Bojíme se, že tam budou v zimě stát kamiony. Kopec je totiž skoro stejný, jako na staré silnici," upozornila předsedkyně pocoucovského osadního výboru Marta Sobotková a při červnové besedě o dopravní situaci v obci se k ní přidávali i další.

Podle náměstka hejtmana Kraje Vysočina pro oblast dopravy Libora Joukla však bude nový úsek o poznání sjízdnější než dosavadní. „V rámci technického řešení, které odpovídá dopravnímu zatížení komunikace, bylo sníženo převýšení z původních deseti na šest procent, což je velice výrazný posun k zlepšení stoupání a klesání," reagoval.

Rovnější a širší

Ani zatáčky nejsou tak ostré, jako u staré silnice. Riziko, že by v nich při ledovce uvízly kamiony, se tím výrazně snížilo. Místo oblouku na mostě přes potok Lubí vznikl přímý úsek, obdobně se to podařilo také u samoty, která leží v blízkosti staré silnice, a veškerá doprava ji musela krkolomně objíždět. Nová silnice je navíc o tři a půl metru širší než ta původní.

Úseků bez stoupání a klesání lze podle Libora Joukla najít na Vysočině jen pár. Ta nová z Třebíče do Pocoucova k nim nepatří údajně kvůli obavě z administrativních komplikací a případnému zdržení stavby.

„Náspy byly navršeny do výšky osmi metrů, další metry navíc by představovaly zábor další půdy, neboť náspy jsou zakládány do kužele. Zásadním způsobem by se pak změnila majetkoprávní řízení," vysvětlil hejtmanův náměstek pro dopravu.

I bez potřeby záboru další půdy a případných jednání s vlastníky okolních pozemků se však otevření silnice pozdrželo. Řidiči po ní měli jezdit už od 1. září. Hlavně kvůli množství spodní vody při stavbě se však práce protáhly.

Vliv to mělo i na konečnou cenu stavby. Ta původní hovořila o sto milionech včetně daně. „Práce navíc si vyžádaly čtyři a půl milionu," upřesnil náměstek Libor Joukl.

Pro řidiče bude pondělní cestování po několika měsících úlevou. Bez omezení však z Pocoucova do Třebíče či opačným směrem ještě neprojedou..

„Jako město budeme v místní části Pocoucov pracovat na dokončení chodníků, veřejného osvětlení a částečně i na nových autobusových zastávkách. Další firma bude dokončovat zpevňování krajnic," popsal vedoucí odboru dopravy a komunálních služeb třebíčského městského úřadu Aleš Kratina.

Řidiče tak úplně přímá cesta od Pocoucova k Třebíči či opačným směrem v prvních dnech po otevření nové silnice ještě nečeká. Smířit se budou muset s rychlostním omezením v několika úsecích, ve kterých se budou ve zvýšené míře pohybovat dělníci a taky stavební technika.

Nejviditelnější to bude u odbočky k novému třebíčskému hřbitovu, která ještě hotová není. „U Logistického centra Brabec se bude pracovat na napojení na novou silnici. Uzavírka je tam schválena do 18. října. Předpokládáme, že do té doby budou dokončeny i veškeré další práce na celém úseku Pocoucov Třebíč, ulice Rafaelova," přislíbil Aleš Kratina.

Kromě nové silnice bude i nadále sjízdný původní úsek. Platit to bude hlavně pro zemědělce, jako klidnější alternativu při cestě mezi Třebíčí a Pocoucovem jej budou moci využít také cyklisté nebo chodci.

Autor: Kamil Černý

11.9.2015 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Sexuolog Petr Weiss u Okresního soudu v Pelhřimově.

Sexuolog Petr Weiss dostal u soudu dva a půl roku s podmínkou

Trenér Okříšek Gustav Cabúk.

Cabúk: Na oslabeného soupeře jsme nevyvinuli tlak

Třebíčsko zaplaví nové odpadní kontejnery na kovové obaly

Třebíčsko – Třídění odpadů v domácnostech je kompletní. Kontejnerová stání v obcích na Třebíčsku postupně doplňují nové světle šedé kontejnery určené pro sběr tříděného kovu.

Třebíčští dorostenci padli v sousedském derby

Velké Meziříčí – Tentokrát na krajského rivala nestačili. Hokejisté Horácké Slavie v osmém kole Ligy staršího dorostu zavítali do Velkého Meziříčí. Třebíčští mladíci v letní přípravě soupeře z města pod dálničním mostem vysoko poráželi, v mistrovské sezoně bylo všechno jinak.

Mladíci Horácké Slavie pelhřimovské Medvědy vůbec nešetřili

Třebíč – Kanonáda. Tímto slovem by se dalo shrnout další utkání hokejistů Horácké Slavie.

Jak odpovídali politici ve vysočinském Deník-Busu

Vysočina - Přinášíme vám vyplněný dotazník politických špiček z Vysočiny. Takto politici odpovídali na naše otázky v Deník-Busu před volbami v pátek 13. října.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení