Fotbalový tým postavený z druhého oddělení stacionáře pravidelně poráží soupeře ve fotbalových turnajích. „Soupeři už se nás dopředu bojí, že je zase porazíme," řekl Martin Trnka. Ten pravidelně na turnajích vyhrává titul krále střelců.

Fotbal patří ve stacionáři k nejoblíbenějším sportům. „Již několik let spolupracujeme s fotbalovou školou pana Procházky. A účastníme se pravidelně turnajů mezi stacionáři," dodal Halačka. Úspěšnost Medvědů může být trochu s podivem. Až do úterý totiž neměli u stacionáře fotbalové hřiště. Plácek, kde si mohli zkoušet střílet na bránu či vodit míč mezi kužely se vždycky našel, ale pořádné hřiště jim chybělo.

„Natáhnout štulpny z Anglie a kopačky od sestřenice a hurá na hřiště," zavelel v úterý dopoledne Martin Trnka. První fotbalisté tak mohli otestovat nové hřiště, které vzniklo v areálu stacionáře. „V těch místech bylo léta letoucí velké nepoužívané betonové pískoviště. To jsme zrušili, zatravnili, nalajnovali a přidali branky. Mohli jsme si to dovolit díky Nadaci Čez, se kterou dlouhodobě spolupracujeme," popsal ředitel stacionáře.

Zatravněná plocha vypadá i na pohled mnohem lépe než staré nevzhledné pískoviště obehnané betonovými dlaždicemi.

Fotbal ale není jediný sport, který ve stacionáři provozují. Kdo chce, může si například zacvičit v poměrně slušně vybavené tělocvičně. „Máme i úspěchy v kuželkách, jedna klientka závodí ve vrhu koulí, v zimě vyjíždíme na běžky a plánujeme zakoupit in-line brusle," dodal Halačka.