Na objížďce se rozhodně vyplatí pomalejší rozvážná jízda. Protože lze cestou potkat až podezřele moc náklaďáků vzhledem k faktu, že do úseku nesmějí vozidla nad 7,5 tuny vyjma dopravní obsluhy, linkových autobusů, popelářů a záchranných složek.

Silnice je totiž úzká, klikatá, s horizonty, místy má zcela vymletou krajnici, do kaluží vedle vozovky v úseku za Výčapy se nedoporučuje vjíždět - jdou mimořádně hluboké. Cesta není opatřená bílým vodorovným značením, potmě se na ní špatně orientuje.

Může tam nebo nesmí?

„Podívejte se třeba na tamhleten přijíždějící náklaďák. Určitě má nad 7,5 tuny, jede pod značkou jiného kraje, na plachtě je logo známého pivovaru. Těžko říct, zda sem smí nebo ne. Může argumentovat, že je dopravní obsluha, protože někam poblíž zaváží pivo. Jiný zas může říct, že jede do některé z firem, v blízkém okolí je jich dost,“ poznamenala v pondělí dopoledne jedna z obyvatelek Výčap, když čekala na autobus. V době od 10.05 do 10.15, tedy za pouhých deset minut, projelo kolem zastávky 69 vozidel, z toho tři náklaďáky a jeden traktor. Traktor byl jasný, zemědělci zkrátka mají žně a na polnosti musejí.

Na křižovatce v polích, která je součástí objízdné trasy a kde se potkávají silnice od Šebkovic a Vacenovic, v pondělí dopoledne vznikal dopravní špunt. Silničáři tam poněkolikáté opravovali zničené krajnice. Manévrovali s malým válcem a náklaďákem údržby. Do toho je vedle osobních aut, zemědělské techniky a autobusů krokem míjela rovněž všelijaká nákladní vozidla včetně cisteren.

Náklaďákům nad 7,5 tuny je oficiálně určená trasa z Jaroměřic přes Hrotovice, Třebenice, Číměř a Vladislav do Třebíče. Její délka je 40 kilometrů. Kdežto z Jaroměřic přes Vacenovice a Výčapy je to 15 kilometrů.

Pokuta na místě 2000 korun

Že na objížďku vjíždějí řidiči, kteří na ní nemají co dělat, potvrdila krajská policejní mluvčí na Vysočině Dana Čírtková.

„Policisté na zmíněné objížďce dělají namátkové kontroly a zjišťují porušení předpisů, kdy do úseku vjíždějí nákladní vozidla nad 7,5 tuny. Jejich řidičům lze na místě udělit pokutu až 2000 korun,“ řekla Čírtková.

Takové situace jsou podle jejích slov vždy bolestí tras, kde existují dva typy objížděk - zpravidla kratší pro dopravu s omezenou tonáží a delší pro velká auta.

„Pojem dopravní obsluha znamená, že řidič jede do míst s nějakým omezením se svým vozidlem něco složit či naložit,“ doplnila mluvčí.

Požadují snížení rychlosti

Nadšení z objížďky, byť chápou její nutnost, nejsou ani ve Vacenovicích. „Vadí nám rychlost. Potřebovali bychom ji snížit z padesátky na méně. Protože u nás zastavují autobusy podle výlukového jízdního řádu, naše zastávka je i pro Štěpánovice,“ vysvětlil vacenovický předseda osadního výboru Jaromír Roupec. „Už jsem se to pokoušel na úřadě vyjednat, zatím čekám na odpověď,“ dodal.

Dana Čírtková zmínila, že různé problémy jsou i na jiných objízdných trasách v Kraji Vysočina. „Staví se u Velkého Beranova, jsou tam semafory. A místní lidé si nám často stěžují, že řidiči projíždějí úsekem, i když už jim svítí červená. Vznikají kvůli tomu kolizní situace,“ uvedla příklad policejní mluvčí.