Při zařizování interiéru úřadu i knihovny se myslelo na detaily. Místnosti zdobí časová linka v podobě cedulek s významnými daty a událostmi z dějin obce. „Interiéry nám zařizovala paní designérka Jitka Talašová. Konkrétně u těchto cedulek to bylo tak, že jsme jí půjčili knihu o historii Kožichovic, na základě které vytvořila tu dějovou linku,“ sdělil Maštera.

Kožichovičtí začali nový úřad stavět loni v dubnu, hotovo bylo na konci února. Poté se zařizoval vnitřek budovy. Celkově vyšla stavba na dvaadvacet milionů korun, obec ji ale postavila bez dotací. „Zkoušeli jsme to, ale nebylo to reálné. Nakonec jsme si tedy vzali úvěr. Ale naštěstí ještě předtím, než stouply úrokové sazby,“ uvedl starosta.

Na farmě v Kožichovicích u Třebíče už prodávají letošní rajčata a okurky.
Už se prodávají letošní rajčata a okurky. U Třebíče na ně lidé stojí fronty

Za obecním úřadem je i velká stodola, která může sloužit jako sklad techniky. K budovám přiléhá také velký pozemek, který obec může využívat například pro kulturní akce. „Zatím je tu ale čerstvý trávník. Počkáme, až zakoření,“ dodal Maštera.

Kožichovice otevřou nový obecní úřad slavnostně v sobotu 10. června ve dvě hodiny odpoledne. Kromě prohlídky prostor bude pro návštěvníky připravené i posezení s dechovou hudbou Cyrilka a vystoupení dětí ze zdejší mateřské školy.