Návštěvu Jechovce si nenechala ujít například Táňa Piechowiczová. „Autem jsem dojela na odbočku k Vývoznímu rybníka poblíž Ořechova a podle mapy jsem šla směrem k Jechovci. Překvapilo mě, že jsou bledule na hodně místech už po cestě. Kdo nemá rád davy lidí, které na Jechovec docela proudí, může využít k procházce i okolní místa a užít si tu krásu v klidu a tichosti," řekla k tomu Piechowiczová.

Tisíce sněženek kvetou v přírodním parku Rokytná u Jaroměřic nad Rokytnou.
VIDEO: Extrémně brzy. Koberce sněženek už zdobí les u řeky Rokytné

Jechovec se nachází kousek za fotbalovým hřištěm u Staré Říše, odtud je cesta nejkratší. Obdivovatele přírodní krásy tam dovedou cedule.

Bledule najdou kolem Jechovického potoka mezi olšemi. Vedle bledule jarní tam kvete také orsej jarní, prvosenka vyšší, ptačinec hajní a plicník vyšší. V místě žijí obojživelníci jako ropucha obecná, skokan hnědý a čolek horský.

Bledule ve Starém Ransku na Havlíčkobrodsku už rozkvetly, podívejte se
Bledule v Ransku už kvetou. Podle ekologů mnohem dříve, než měly

Za bledulemi lidé chodí na další místa na Vysočině, například na Blatnou hráz na Třebíčsku, do údolí Chlébského potoka a Nyklovického potoka na Žďársku, ke Starému Ransku na Brodsku.

Sněženky kvetou v údolí řeky Rokytné na Třebíčsku.

Zdroj: Deník/Zuzana Musilová

O slovo se hlásí také další jarní květiny, které lidé obdivují. Koniklece už brzy rozkvetou například u Trnavy na Třebíčsku.