„Je to masakr hlavně ve špičce. Když se to ještě sejde s tím, že přes přejezd zrovna projíždí vlak, je to fakt o nervy,“ komentoval dopravní situaci řidič Karel Dobrovolný, který tudy jezdí do zaměstnání.

Podle informací Ředitelství silnic a dálnic by mohlo být brzy minulostí. „Nejpozději v průběhu soboty dokončíme opravu komunikace na průtahu Třebíčí, čímž dojde i k vrácení dopravy z objízdných tras, kam byla přesměrována v minulém týdnu při zahájení oprav,“ informoval Martin Buček z Ředitelství silnic a dálnic ČR.

Místním se tak uleví. „Je to šílené. Tou rekonstrukcí odřízli čtyři ulice od veškeré dopravní obsluhy. Navíc ještě probíhá blokové čištění. Nedovedu si představit, kdyby se v těch ulicích nedej bože někomu něco stalo, jak by se tam dostávali záchranáři nebo hasiči. Nejspíš by tam museli letět vrtulníkem. Zajímalo by mě, který chytrák k té uzavírce dal svolení,“ zamýšlela se mladá žena, která v oblasti bydlí a nepřála si uvést jméno.

Od pondělí 19. dubna pak začne dopravní omezení v táborské ulici, kde je naplánovaná kompletní rekonstrukce vodovodu a kanalizace. „Současně budou v uvedeném úseku opraveny chodníky, veřejné osvětlení a silnice. Rekonstruovaný úsek je od křižovatky s ulicemi Nová a Josefa Suka po okružní křižovatku ulic M. Majerové a Budíkovická," sdělila mluvčí třebíčské radnice Irini Martakidisová.