Realizoval se zde již čtvrtý ročník setkání veteránů Po stopách hraběte Chorinského, který každoročně pořádá Veteran Car Club Třebíč. Předchozí tři setkání se uskutečnila v areálu hradu Sádek, který kvůli změně majitele svoje brány veteránům otevřel v loňském roce naposledy.

Ačkoliv zněla víkendová předpověď počasí pro milovníky veteránů nepříznivě, ve skutečnosti se vyjasnilo, a proto se majitelů historických strojů jak domácích, tak světových značek a jejich obdivovatelů sešel obdivuhodný počet. Někteří účastníci se začali scházet již v pátek, ale hlavní program sešlosti vypukl v sobotních dopoledních hodinách. „V pivovarském areálu se nakonec sešlo kolem dvě stě vozidel, z čehož převažovaly osobní automobily,“ uvedla členka organizačního výboru Iva Sýkorová. Dále se zde shromáždilo mnoho majitelů historických motocyklů a k vidění byla také starší vojenská technika. „Jako každoročně se zde, myslím si, sešlo kolem třech, třech a půl tisíc lidí,“ dodala pořadatelka Sýkorová.

Na několik hodin se také objevil pražský klub veteránů Tisíc mil československých, který předvedl téměř pětadvacet vozidel. Mezi nejobdivovanější kousky celé expozice patřil slavný řemenový motocykl značky Laurin & Klement, na kterém jezdil Jiří Šmicr při natáčení slavného Menzelova filmu Postřižiny. Herec a písničkář se v Dalešicích také ukázal.

Kdo v pivovarském areálu vyrazil za vůní kouře, ocitl se rázem před uměleckými kováři, kteří zde předváděli své kovářské řemeslo. K práci jim zpívaly stabilní motory, jejichž obnažené útroby byly vystaveny na obdiv diváckému oku.

Kolem poledne vyrazila jedna skupina soutěžících vozidel na vyjížďku a ta druhá se zatím bavila různými soutěžními úkoly. O několik hodin později si skupiny vozidel pozice vyměnily. Pořadatelé zvolili tento postup proto, aby se v pivovaru neustále zdržovala nějaká historická vozidla. Vítězové soutěží byli vyhlášeni v pozdních odpoledních hodinách. V soutěži byla vyhodnocována auta v kategoriích nejhezčí exponát, nejstarší auto a podobně. Oceněn byl také nejmladší účastník soutěže.

Celou sobotní akci provázela postřižinská atmosféra , kterou podtrhla svým činem odvážná žena. Ta vylezla na slavný postřižinský komín, aby na jeho vrcholku zjistila, kolik metrů měří. Jen škoda, že ji na cestě do nebeských výšin nedoprovázel herec Jaromír Hanzlík alias strýček Pepin.

Po celou dobu shromáždění teklo proudem dalešické pivo a nechyběla ani pověstná dalešická zabíjačka. Den ve znamení vzpomínek na historii techniky vyvrcholil ve večerních hodinách, kdy v areálu dalešického pivovaru vystoupila country kapela Handlíři.

Soňa Kazderová