Rybí hody v Dalešicích
V pátek 16. března se v Pivovarské restauraci v Dalešicích uskuteční tradiční gastronomická akce. Od 11 do 22 hodin bude tým kuchařů připravovat sladkovodní i mořské ryby, v různých úpravách. Tým restaurace doporučuje rezervaci stolu předem.

Večírek pro Járu aneb Tyrkys nade vše
V pátek 16. března od 19 hodin se ve spolupráci se sdružením For Jane v Národním domě v Třebíči uskuteční benefiční večírek pro Jarmilu Mijovičovou, které byla diagnostikována amyotrofická laterální skleróza (ALS). V průběhu večera se na pódiu představí hudební kapely Jezerel, Morava, Disconnexion, poté bude noční afterparty patřit několika Djs. Vstupné je dobrovolné a doporučuje se dresscode ve stylu „nebojte se barev“.

Karneval v domě zahrádkářů
I tento březnový víkend samozřejmě nabídne dětský karneval. Tentokrát v Domě zahrádkářů v Třebíči, v sobotu 17. března od 14 hodin. Děti se mohou těšit na hudbu, soutěže, bohatou tombolu, malování na obličej a hlavně na klauna. Vstupné činí 20 Kč po děti a 10 Kč po dospělé.

Baseballový ples Nuclears
Již 11. ples baseballového týmu Nuclears Třebíč se uskuteční v sobotu 17. března od 20 hodin v Domě zahrádkářů. K tanci bude celý večer až do ranních hodin hrát oblíbená třebíčská kapela Lazaret.

Tuzex na Kančím borku
Hospůdka Kančí borek oslaví den sv. Patrika ve velkém stylu, a to se skupinou Tuzex, která zahraje v pátek 17. března od 20 hodin. Tuzex je akustický band se základnou v Třebíči, hraje hlavně akustický rock, ale nebojí se dle svých slov opravdu ničeho.

Jeden svět 2018 v Třebíči
Další ročník festivalu dokumentárních filmů o lidských právech proběhne od 16. do 18. března v Městské knihovně v Třebíči. Program filmů odstartuje v pátek od 17.30 hodin snímek Nerodič a ukončí v neděli ve 22.00 snímkem Sexperti. Dále se můžeme těšit na filmy Hranice práce, Cizinec v ráji, Čističi, Mečiar a další. Vstupné na každý film činí 50 Kč. Podrobný program naleznete na www.jedensvet.cz/trebic/2018

Finským Laponskem na lyžích
Vlasta a Jiří Pliskovi se v sobotu 17. března od 18 hodin v kulturním domě v Římově podělí o svoje zážitky ze tří zimních putování v oblastech nad severním polárním kruhem. Ke svému vyprávění budou zároveň promítat pořízené fotografie. Vstupné je dobrovolné a bude použito na opravu budovy bývalé školy.