Většina studentů proto do školy zamíří až v pondělí. Na dnešek a zítřek vyhlásila ředitelka gymnázia Alice Burešová volno. Netýká se jen žáků třetího ročníku, kteří už v pátek vyrážejí na třídenní sportovně turistický kurz do Itálie.

S opožděným začátkem školního roku počítají také děti, které navštěvují Základní školu ve Starči. V budově se totiž během prázdnin měnila otopná soustava. Škola se kvůli tomu otevře až v pondělí.

Už dnes, tak jako ve většině škol, začala výuka ve Střední průmyslové škole v Třebíči, přestože všechny stavební práce, jejichž dokončení se plánovalo na včerejší den, ještě pokračují. „Nový výtah na budově mládeže nejezdí a ještě nějaký den, možná i týden, se bude uvádět do provozu. Úplně hotové nejsou ani opravy v budově dílen na Žďárského ulici," popsal ředitel školy Zdeněk Borůvka. To základní pro výuku však podle něj funguje. „Není to ideální stav, ale zvládneme to. Firmy by měly během čtrnácti dnů vše dotáhnout," dodal.

Práce neskončily ani ve výdejně obědů na Gymnáziu a Střední odborné škole v Moravských Budějovicích. „V prvním týdnu ještě obědy vydávat nebudeme. Dohodli jsme se proto s vedením spřátelené Střední školy řemesel a služeb, že zájemci si budou moci pro obědy docházet tam," poznamenal ředitel gymnázia František Dubský.