Starosta Pavel Pacal tehdy nesdělil náhradní místo, kde by trhy mohly být. „Mohu říct, že prostor, o kterém přemýšlíme, bude důstojnou náhradou,“ sdělil pouze. A lidé o tématu začali živě diskutovat.

Třebíčský deník udělal anketu, kde čtenářům nabídl sedm lokalit. Zakrátko v ní hlasovalo 204 čtenářů.

Názor redakce Třebíčského deníku

Vhodné se zdá prostranství kolem kostela sv. Martina. Je to v centru, kolem jsou hezké historické stavby, prostor hlídají městské kamery. Je odtud blízko na autobusy MAD a nabízí se varianta otevřít zezadu parkoviště a dvůr Národního domu, který skýtá zázemí jako toalety a podobně. Muselo by se zřejmě přechodně zavřít malé parkoviště v Hasskově ulici a upravit tam provoz.

Nejvíc, dohromady 109, by jich trhy chtělo na nábřeží řeky Jihlavy v Zámostí.  Na druhém místě se s 49 hlasy umístilo nádvoří zámku. Jako třetí skončilo blízké okolí kostela sv. Martina, které obdrželo 27 hlasů. Úplně naopak propadla Podzámecká niva, prostor parku na Hrádku, u Zadní synagogy a moc se lidem nelíbila ani varianta areál BOPO.

Mluvčí radnice Irini Martakidisová v reakci na anketu uvedla, že stále není o místě konání trhů rozhodnuto, byť vedení města tipy má. „Ještě prověřujeme místa z hlediska bezpečnosti a vhodnosti ohledně potřebného prostoru. Třebíčany samozřejmě budeme informovat,“ řekla.