„V adventním čase čeká Třebíčany zbrusu nová vánoční výzdoba a osvětlení. Je to překvapení, ale můžeme už asi prozradit, že na Karlově náměstí bude světelná výzdoba na všech stromech, na sloupech veřejného osvětlení a přibydou také světelné převisy přes silnice. Nazdobená bude i městská věž a další stromy v celém městě, celkem 76 stromů,“ poodhalil chystané vánoční překvapení starosta města Pavel Pacal.

Prodejní stánky na vánočním náměstí budou dřevěné, čtyři z nich mohli lidé vidět na náměstí v září při Bramborobraní. Přibydou také nové postavy do Betléma pod vánočním stromem a dřevěná zvonička. „Chceme, aby si lidé vánoční náměstí a sváteční náladu po celý advent mohli užít v příjemném a slavnostním prostředí,“ vzkázal starosta.

Anežka Binková se svým bandem.
Hvězda Anežky Binkové stoupá. Na vánočním koncertě představí vlastní kapelu

Ve středu 4. prosince se bude konat už podeváté tradiční Adventní jarmark vánočních dárků, vyrobených uživateli sociálních služeb. „Jako každoročně bude jarmark v budově radnice na Karlově náměstí, od 10 do 16 hodin,“ uvedl místostarosta Miloš Hrůza, který má sociální služby ve své gesci.

Ani letos nebudou děti ochuzené o Mikulášskou nadílku. Konat se bude ve čtvrtek 5. prosince na Karlově náměstí, od 16.30 hodin.

„Tradiční vánoční náměstí s bohatým kulturním programem pro děti i dospělé a vánočními trhy bude letos od 13. do 22. prosince. A jako sladkou tečku za vánočními svátky jsme připravili pro Třebíčany sousedské setkání s horkým punčem na Štěpána, tedy 26. prosince, od 15.30 hodin pod vánočním stromem,“ doplnil adventní a vánoční program starosta Pavel Pacal.

Výstava Osm devítek u příležitosti oslav 30. výročí Sametové revoluce.
V moravskobudějovickém archivu představují osudové devítky