Ta za něj pořídí přístroje pro své dětské oční oddělení. Konkrétně se jedná takzvaný cheiroskop, acoustic locator a Campbell stimulator. „Všechny pomáhají při léčbě tupozrakosti. Ten první zlepšuje funkci binokulárního vidění. Druhým je sestava, při které dítě obkresluje obrázek na kovovém plátu, přičemž při doteku pera mimo obrysy obrázku zazní zvukový signál. A ten třetí slouží pro povzbuzení sítnice,“ vysvětlila mluvčí nemocnice Jitka Mácová s tím, že všechny tři přístroje vyjdou na více než sto tisíc korun.

Parkovací dům v Třebíči
V Třebíči vznikne nový parkovací dům. Takto bude vypadat

Ve sbírce se tak podařilo vybrat zhruba polovina částky, což nemocnici velmi pomůže. „Chtěli bychom proto poděkovat všem dárcům, velmi si jejich pomoci vážíme. Bez nových přístrojů by byla léčba tupozrakosti nemožná. Přístroje, které v současnosti používáme, jsou přibližně čtyřicet let staré a již v havarijním stavu. Týdně na nich aktivně cvičí asi dvacet dětí,“ doplnila mluvčí.

Sbírka se uskutečnila od loňského 28. listopadu do letošního 10. ledna. Podle Irini Martakidisové z třebíčské radnice má tato vánoční akce tradici již od devadesátých let. „Peníze jdou vždy na dobročinné účely. Tentokrát se podařilo získat třetí nejvyšší částku. Nejvíce se vybralo v roce 2019, a to téměř pětašedesát tisíc korun,“ sdělila Martakidisová.