Dorazili sem nejen ti místní z Klubu ledních medvědů Třebíč či blízké Vladislavi.

Své zástupce vyslala i Praha, Jihlava, Znojmo, Oslavany a další vzdálenější lokality. „Máme tady také početný oddíl plavců z Rudíkova, kteří si říkají Tuleni. To nás jako Medvědy samozřejmě těší,“ podotýká dlouholetý organizátor této akce a předseda třebíčských otužilců Zdeněk Mikoláš.

Tradiční předvánoční koupání otužilců z Klubu ledních medvědů Třebíč a jejich přátel ze Znojma, Jihlavy a dalších měst. Jako vždy mu přihlíželo množství zvědavců.
Čtyři stupně pod nulou a led na řece. Otužilci měli v Třebíči ideální podmínky

Ač by se v přírodě měli mít tuleni před ledními medvědy na pozoru, v tomto případě se nemusejí ničeho obávat. Ve vodě panuje družná atmosféra. Značnou pozornost budí dvaasedmdesátiletý Viktor Fatka z Prvního plaveckého klubu otužilců Praha. „To je taková až mystická postava,“ glosuje Fatkovo vzezření Mikoláš.

Zdroj: Deník/Milan Krčmář

Viktor Fatka se totiž honosí dlouhým bílým plnovousem, jímž značně připomíná Dědu Mráze či Santa Clause. Na otázku, zda mu vousy někdy nezmrznou a nelámou se, kroutí s úsměvem hlavou. „Jen trochu ztuhnou. Ale nepropíchnu se,“ směje se Fatka.

Otužilkyně Andrea Klementová v plavkách na sjezdovce v Rakousku.
VIDEO: na sjezdovce lyžovala v plavkách, pak třebíčská otužilkyně brala ceny

Do řeky postupně vstupuje na osmdesát lidí. Z protějšího břehu je pozorují asi tři stovky zvědavců, kteří toto divadlo berou jako téměř povinnou součást třebíčského adventu. Letos se konal už čtrnáctý ročník.

MOHLO BY SE VÁM LÍBIT: Vánoční výstava v třebíčské hotelovce: tradice se snoubí s modernou, podívejte

Zdroj: Deník/Milan Krčmář