Některé děti jsou cizinci, a i když se ve školce učí i o českém Ježíškovi, jejich rodiče o Vánocích zachovávají své vlastní zvyky. Vždy během adventu je představí na tradiční vánoční besídce.

Zdroj: Deník/Milan Krčmář

„Letošním zpestřením je, že zde nově máme paní učitelku, která je původem z Filipín. Část besídky tedy máme filipínskou. Každý může ochutnat třeba jejich vánoční jídlo. Máme tu ale samozřejmě i stánky s motivy Vánoc tak, jak je znají v anglosaských zemích,“ prozradila ředitelka školky Anna Polehová Jourová.

Vánoční autobus v zasněžené Třebíči.
Třebíčí opět jezdí vánoční autobus, poznáte ho podle zářivé výzdoby

Děti si pro rodiče připravily pásmo písniček. Nezněla zde ale pouze angličtina, malí zpěváci nacvičili i české koledy. Adventní setkání doplnil i trh s vánočním zbožím a také sbírka na nové školní piano.

Česko-anglická školka Na Hradě je soukromá. Navštěvují ji jak české děti, tak děti cizinců. Anglicky se zde neučí, tedy alespoň ne záměrně. Děti zde tento jazyk používají ve stejné míře jako češtinu i během běžných činností. Malí školáčci tak spolu komunikují zcela přirozeně, díky čemuž jsou pak bilingvní. Zároveň se přirozenou cestou učí o cizích kulturách a zvyklostech.