V knihovně v Třebíči bude na Valentýna, tedy ve čtvrtek 14. února probíhat přednáška s astroložkou Petrou Nel Smolovou na téma odlišnosti v mužském a ženském vnímání. Beseda proběhne od 16 hodin 30 minut a vstup na ni je zdarma. Akce probíhá v rámci národního týdne manželství.

Využít svátek zamilovaných k relaxaci nabízí Aquapark Laguna v Třebíči. Nabízí romantiku během privátních spa. Zamilovaní jedinci tak mohou využít vířivku a soukromou saunu. Akce probíhá od 14. do 17. února. Cena za privátní wellness je 690 korun. V ceně je také sekt.

Na boom okolo Valentýna reagují také restaurace. Například na zámku ve Valči lákají na speciální menu, ve kterém jsou čtyři chody. Jako předkrm jsou v plánu Mušle Svatého Jakuba, polévka bude bramborovo–pórkový krém, křepelčí vejce a libeček a jako hlavní chod je telecí panenka, ratte brambory, zelenina, kapusta, shiitake, demi glace nebo pražma královská, chorizo, pastiňák a koriandr. Dezertem v menu je semifreddo. Cena za menu je 490 korun za osobu.

Tatru Phoenix 4x4 sestavila desítka studentů z Třebíče. Tatra bude jezdit pro Krajskou správu a údržbu silnic Vysočina.
VIDEO: Studenti z Třebíče poskládali tatrovku. Otestovali ji na polygonu

Valentýnské menu si připravily také restaurace v Třebíči. Rodeo Steak House nabízí menu, kde je předkrm tuňák steak se zeleninovou tarhoňou, jako hlavní chod pak Rib Eye Steak a selské brambory a jako dezert čokoládové suflé s malinovou omáčkou a zmrzlinou.

Menu pro páry nabízí i restaurace Molekula. Tam za párové menu zaplatí 280 korun za osobu a mohou se těšit na menu o třech chodech. Jako předkrm lidé ochutnají smaženou mozzarellu s ořechy, salátkem a toastem, polévka bude karotkový krém s pomerančovou šťávou a hlavním chod je možné vybírat ze dvou variant, a to kachní prso glazé s ledními plody, šťouchané brambory, restovaná cuketa nebo mohou zvolit vepřovou panenku s baby karotkou na másle s řapíkatým celerem a chia semínky. Dezertem je čokoládový dort.

Kdo nemá čas v týdnu, může Valentýn oslavit opožděně o víkendu. Město Třebíč si ve spolupráci s SK Horáckou Slávií připravilo Valentýnské bruslení. Uskuteční se v neděli 17. února, od 15 hodin 30 minut do 17 hodin. Vstup na veřejné bruslení je zdarma.