Patronem a průvodcem festivalu zůstává opět houslový virtuos Václav Hudeček. Organizátoři připravili dva večerní koncerty a jeden odpolední varhanní.

Pocta hudbě ve filmu

Pocta české filmové hudbě, tak se jmenuje první koncert, který zazní v pátek 17. srpna od 20.30 hodin. Na zámeckém nádvoří společně s Václavem Hudečkem vystoupí Plzeňská filharmonie pod taktovkou Jana Kučery. Zazní soprán Barbory Řeřichové, která je laureátkou a držitelkou mnoha prvních cen v tuzemských i mezinárodních soutěžích.

Sobotní odpoledne od 17 hodin v kostele sv. Jiljí zpříjemní profesor Akademie múzických umění v Praze Jan Hora, český varhaník a hudební pedagog, který vyrostl v Moravských Budějovicích.

Festival uzavře v neděli 19. srpna od 20.30 hodin koncert Návrat do starých zlatých časů na zámeckém nádvoří. Tento koncert je speciálně sestaven ke 100. výročí založení Československé republiky. Vystoupí na něm Filharmonie Hradec Králové, kterou bude dirigovat István Dénes, budapešťský rodák, jenž studoval i hru na klavír. Svůj mezzosoprán představí Ester Pavlů, doplní ji tenor Richard Samek, rodák z Třebíče, který pravidelně vystupuje na významných mezinárodních hudebních festivalech.

Hudební akci doprovodí výstava s názvem „1968. Výstava o invazi“.

Fotografie připomenou vpád sovětských invazních vojsk do Moravských Budějovic a Jemnice. Shlédnout je bude možné od 14. do 26. srpna v průjezdu moravskobudějovického muzea denně od 9 do 17 hodin kromě pondělí.

Vstupenky na letošní festival je možné koupit v předprodeji buď turistickém informačním centru v Moravských Budějovicích nebo v informačních centrech v Jemnici, Jaroměřicích nad Rokytnou či ve Znojmě. Dále lze vstupenky zakoupit přímo na webových stránkách festivalu www.festival-hudecek.cz, kde je také podrobný program celého festivalu.