VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V územním plánu chce město jasné trasy obchvatu

Třebíč - Město Třebíč nyní hledá nejvhodnější varianty obchvatu, které bude třeba zahrnout i do chystaného nového územního plánu. Trasu obchvatu bude třeba navrhnout tak, aby splňovala jak technické požadavky na silnici I. třídy, tak ekonomické požadavky a přitom byla co nejefektivnější. Takové úkoly zdaleka ne vždy bude jednoduché splnit.

13.1.2012 1
SDÍLEJ:

SOUČASNÝ PLATNÝ ÚZEMNÍ PLÁN MĚSTA. Nový územní plán města se teprve bude zpracovávat. Jak budou vypadat trasy obchvatu města, zatím stále není zcela jasné.Foto: archiv/MěÚ Třebíč

SOUČASNÝ PLATNÝ ÚZEMNÍ PLÁN MĚSTA

„Chceme mít v územním plánu trasu, která již nebude zpochybňována, která se bude v průběhu času posouvat k investiční přípravě tak, aby v průběhu deseti patnácti let došlo k zahájení výstavby,“ tvrdil vedoucí odboru dopravy třebíčské radnice Aleš Kratina.

„Obchvat za patnáct let? Ať se jdou vycpat! Za tu dobu se tu už řidiči vzájemně pozabíjí, protože ty zácpy na semaforech dokáží každého pořádně namíchnout. A pak, tolik semaforů za sebou co v Třebíči, to mají málokde,“ svěřil svůj názor pětašedesátiletý důchodce Jaroslav z Třebíče.

Podle vedoucího odboru dopravy se město s Ředitelstvím silnic a dálnic domluvilo, že co se týká jihovýchodní části města, zvažuje dvě varianty vedení silnice, aby stávající trasa přes průmyslovou čtvrť byla odkloněna buď přes ulici Průmyslovou nebo nad hranou Lorenzova údolí.

Co se týká jihozápadního obchvatu, který by měl vést přes Libušino údolí, ten je vytipovaný již delší dobu.

„Nad hranou Koželužského potoka, nad bývalou továrnou BOPO, jsou problémy s rozvojovými plochami. To znamená, uvažuje se tam o nějaké výstavbě,“ naznačil Kratina.

Jde o pozemky v Borovině v blízkosti vodojemu a zahrádkářské kolonie Přemysl poblíž zámečku.

„Pozemky tam má soukromý majitel. Co se týče obchvatu, situace by se s ním musela řešit,“ řekla z oddělení Úřadu územního plánování Dagmar Moláková.

Místo vedle domků bude i na obchvat

Majitelem oněch diskutovaných pozemků je jednatel společnosti TTS Richard Horký, který skutečnost Deníku telefonicky potvrdil.

„Proběhla tam změna územního plánu, už je tomu dva tři roky. Je tam část území pro výstavbu bytů, bytových domů a rodinných domků a část území je rezervní plocha určená pro potenciální variantu obchvatu. Nebylo by to tedy v kolizi s územním plánem,“ objasnil Richard Horký s tím, že případný prodej některých pozemků vždy záleží na domluvě.

Současnou prioritou Richarda Horkého je prý realizovat přestavbu v areálu bývalé borovinské továrny, teprve výhledově v dalších pěti či deseti letech by se dalo hovořit o další výstavbě.

Město zatím ani nemůže jednoznačně potvrdit zda by v případě jihozápadního obchvatu vedla trasa údolím Terovského potoka či nikoliv. „Chceme udělat aktualizaci technické studie jihozápadního obchvatu a přinutit ŘSD k tomu, aby konalo a řeklo, jak to tam vychází,“ dumal Kratina.

Jednoznačný názor na situaci má místostarosta Pavel Pacal: „Chceme jít po té trase, která bude mít největší šanci na realizaci.“

Která z tras má podle něj největší šanci, to už ale neřekl.

Autor: Eva Bártíková

13.1.2012 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Josef Mladý

Lídr TOP 09 na Vysočině se obává ztráty demokracie

Volby na Vysočině.
AKTUALIZUJEME
46

ONLINE: Volby skončily. ANO vítězí i na Vysočině

ČSSD Vysočinu neudržela, ANO slaví vítězství

Vysočina – Vysočina už není oranžová. Zmodrala a ovládlo ji podobně jako jiné kraje hnutí ANO. Hlas hnutí ANO dalo 28,63 procent vysočinských voličů. Pro ANO jde o výrazné zlepšení oproti minulým volbám v roce 2013, kdy pro tuto stranu v kraji hlasovalo 15,89 procent voličů.

Reakce ODS: Otázka je, kam bude republika směřovat

Vysočina - S potěšení sledoval v Modrém domě v Jihlavě výsledky voleb do Poslanecké sněmovny volební štáb Občanské demokratické strany.

Krajský úřad dohlížel na klidné volby

Vysočina – Pracovníci Krajského úřadu Kraje Vysočina, kteří tradičně na volby na Vysočině dohlíželi, se během hlasování nesetkali s žádným závažným problémem nebo nedostatkem.

Voliči přicházeli odevzdat hlas i v posledních chvílích

Stařeč - Zájem voličů je patrný i ve Starči na Třebíčsku. Účast přesahuje 60 procent.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení