„Práce na odfrézování staré vrstvy asfaltu a úpravě kanálů na dešťovou vodu a obrubníků budou probíhat za provozu, pouze s dopravním omezením. Potrvají do pátku 21. dubna,“ potvrdila mluvčí města Irini Martakidisová.

Stavbaři ulici uzavřou až na víkend od 21. do 23. dubna. „Tehdy bude ve dvou etapách probíhat pokládka finální vrstvy asfaltu tak, aby autobusy mohly zajíždět na autobusové nádraží buď z Komenského náměstí, nebo ze Sucheniovy ulice,“ vysvětlila mluvčí.

Největší hluk v Třebíči bývá na průtahu městem.
Odborníci měřili hluk aut v Třebíči. Podívejte se do map, kde je největší rámus

Znamená to tedy, že úsek vedoucí od Komenského náměstí bude uzavřen 21. a 22. dubna a objízdná trasa povede přes borovinský kopec do ulice Nad Lesem a přes Polanku zpět na ulici Vítězslava Nezvala. V době od 22. do 23. dubna se naopak uzavře úsek vedoucí od Zonky k průtahu na Sucheniově ulici. Objízdná trasa tak povede ze Sucheniovy ulice na Komenského náměstí a odtud na ulici Vítězslava Nezvala.

Ulice Vítězslava Nezvala je poměrně frekventovaná. V předchozích dvou létech tam navíc byly provizorní zastávky městských autobusů, čímž její povrch utrpěl o to více.