„Příspěvek ve výši 380 tisíc korun na vybavení do školky schválilo v září loňského roku zastupitelstvo města a v Rachivu za tyto peníze pořídili vybavení pro dvě oddělení nově rekonstruované mateřinky,“ uvedla místostarostka Marie Černá. Koupili postýlky včetně lůžkovin, šatní skříňky, stolečky a židle, skříňky na hračky, ale také dvě pračky a vybavení do školní kuchyně.

Kraj Vysočina daroval místní nemocnici desítky vyřazených mechanických polohovacích lůžek a nočních stolků ze sociálních zařízení Kraje Vysočina.

„Byl jsem překvapen, s jakou vděčností přijal nemocniční personál i pacienti tento dar, dosud měli v nemocnici obyčejná lůžka typu vojenských postelí, většinou bez nočních stolků“ dodal místostarosta Vladimír Malý.

Zástupci města společně se starostou Rachiva Viktorem Medviděm a dalšími členy městské rady navštívili také radnici, muzeum huculské řezby – Huculové byli pastevci ovcí – i opravenou kolibu s vlastní kapličkou v oblasti Poloniny.

Ilustrační foto.
Svářeči skončili v nemocnici, v šachtě se nadýchali zplodin

„Na budově muzea je pamětní deska prezidenta T. G. Masaryka jako svědectví doby, kdy Rachiv s Podkarpatskou Rusí byl součástí Československa (1918-1938),“ uvedl starosta Pavel Janata.

Rachiv je město na zakarpatské Ukrajině. Leží na východě Zakarpatské oblasti na řece Tise. Zakarpatská oblast je už více než 10 let partnerským regionem Kraje Vysočina a prostřednictvím fondu ViZa již byla podpořena ze strany kraje řada projektů v oblasti školství, zdravotnictví a sociální. V Rachivu je 50 ulic, město je typické velkými výškovými rozdíly, kdy domy se nacházejí 400, ale i 1200 metrů nad mořem. Žije tam zhruba 17 tisíc obyvatel.

Ilustrační foto
Velká firma a nový kruhový objezd. I to se chystá na okraji Třebíče