Vystoupí tenorista židovského původu ze Spojených států Benjamin Berman, ale také známý český houslista Jiří Pospíchal, bývalý zástupce koncertního mistra v České filharmonii. Na klavír zahraje Timothy Cheek, rovněž z U.S.A. Koncert je součástí turné po moravských synagogách, jeden koncert se koná i v brněnské vile Tugendhat.

„Benjamin Berman zazpívá česky, anglicky a v jidiš. Program se bude pohybovat v rámci dvacátého století, v různých stylech. Od kompozic ovlivněných lidovou hudbou až k jazzu a k avantgardě,“ oznámila pořadatelka turné Mirka Zemanová, česká muzikoložka a publicistka původem z Moravy, která žije v Londýně.

Hlavním cílem koncertu je uctění památky českých skladatelů židovského původu. Na programu koncertu proto budou skladby Gideona Kleina, Viktora Ullmanna a Pavla Haase, a také současná hudba související s židovskou tematikou v českých zemích. Například skladba kanadského skladatele S.I. Glicka, „I Never Saw Another Butterfly“; v tomto cyklu zhudebnil skladatel sbírku poezie dětí a mládeže, uvězněných v terezínském koncentračním táboře v letech 1942 až 1944. Dále zazní i hudba jiných skladatelů židovského původu - cyklus Ericha Korngolda pro housle a klavír, a výběr z písní George Gershwina.

Koncert se koná pod záštitou Slováckého komorního orchestru.