Rekonstrukce původní budovy a dostavba pavilonu vyjde kraj na 345 milionů korun. „Kraj Vysočina ji kompletně platí ze svého rozpočtu. Stavba probíhá podle schváleného harmonogramu, hotovo bude v polovině roku 2022,“ sdělila krajská mluvčí Eva Neuwirthová.

Dostavba jde zatím přesně podle harmonogramu. „V polovině roku 2021 budou hotové čtyři operační sály a s tímto termínem počítáme. Probíhající přístavba operativu prozatím neovlivnila. Akutní zákroky probíhají na stávajících sálech bez omezení,“ informovala mluvčí nemocnice v Třebíči Jitka Mácová.

Část nových operačních sálů začne sloužit v červnu. „Sály budou se zázemím, chybět nebude dospávací pokoj se šesti lůžky,“ řekla Neuwirthová. Nemocnice se teď připravuje na vypsání tendru na dodavatele nezbytného vybavení, ve kterém nebudou chybět operační stoly a světla, které patří k nejdražším položkám. „Tato veřejná zakázka je zatím v přípravě, vybavení vyjde odhadem na sedmašedesát milionů korun.

Jakmile budou sály provozuschopné na dostavbu naváže i rekonstrukce původní budovy. Pro nemocnici to ale nebude znamenat žádné větší komplikace. „V rámci stavby je už vyřešené propojení budovy C s novou budovou O2 existujícím náhradním koridorem, který vede přes původní budovu O1, kterou čeká rekonstrukce. V průběhu rekonstrukce nastanou problémy pouze organizačního charakteru, spočívající s efektivním využitím přechodného sníženého počtu sálů, které bude moci nemocnice využívat,“ přemítala Mácová.

U nemocnice by měl vzniknout i parkovací dům. „Máme uzavřené smlouvy s krajem a vyčlenili jsme i finanční prostředky. Předpokládám, že by se letos mohlo začít,“ nastínil starosta Třebíče Pavel Pacal..