Bankomat společnosti GE Mony Bank na Karlově náměstí v Třebíči dobyli zloději. Co se nepovedlo před pár měsíci, kdy byli lapkové vyrušeni a utekli, to dokončili v noci ze středy na čtvrtek. Svůj lup měli zřejmě dobře promyšlený.

Cestu k bankomatu vzali přes prodejnu s pečivem, patřící třebíčské pekárně Penam. Pilkou vyřízli zámek ve dveřích, uvnitř obchodu po sobě nechali jen spálený kov, jak se dostávali do útrob bankomatu. Ten vydal peníze kolem třetí hodiny.

V té době je dům s několika podnikatelskými subjekty, v němž prodejna sídlí, ztichlý a opuštěný. A vstupní železná brána zamčená na dva západy, dvůr areálu obehnán vysokou zdí.
„Právě přes tu zeď se sem i ven museli dostat, jinak to není možné,“ vysvětlují si zdejší prodavačky.


Chyběly klíče

K dopadení pachatelů zřejmě nebylo daleko. Objekt je údajně napojen na třebíčskou bezpečnostní agenturu Sobes. Její zaměstnanci také na místo dorazili. Zamčená brána je ale zastavila.

„O půl čtvrté ráno mi volali, že shánějí klíče. Prý jsem jediná, koho se podařilo zkontaktovat,“ řekla půl dne poté žena, která pracuje v jedné z kanceláří v domě. „Vyzvala jsem je, aby si pro ně přijeli,“ dodala. Časová prodleva tak umožnila zlodějům zavčas se vytratit i s penězi. „Odcizili řádově statisíce korun,“ potvrdila mluvčí policie Marcela Lavická. Šéf bezpečnostní agentury Lubomír Krejčí se k celé záležitosti odmítl vyjádřit.