To vše bylo obsahem semináře, který proběhl na Městském úřadu v Třebíči.

„Neváhejte nás kontaktovat. Nabízím svoji pomoc jak osobní, tak pracovníků celého úřadu v Třebíči," přivítal starosta Třebíče Pavel Janata zastupitele obcí.

Přednášející, tajemnice úřadu Simeona Zikmundová bravurně zasvětila nové zastupitele obcí do problematiky práce v územní samosprávě v samostatné i přenesené působnosti. Na závěr obdrželi všichni účastníci semináře stručný dotazník, ze kterého vyplynula potřeba spolupráce města Třebíče a obcí ve správním obvodu. Tuto iniciativu zastupitelé obcí označili jako velmi potřebnou s tím, že pomoc Třebíče uvítají a rádi využijí. „Tento seminář vyplynul z iniciativy projektu meziobecní spolupráce Obce sobě, kdy mnozí z vás v květnu na prvním setkání starostů zvolili téma pro meziobecní spolupráci, kterým je právě nastavení užší spolupráce města Třebíče a obcí," doplnila radní Marie Černá. Semináře se zúčastnil také první místostarosta Třebíče Vladimír Malý. „I když jsem v zastupitelstvu již třetí volební období, rád si seminář poslechnu, abych oživil a doplnil svoje praktické zkušenost." podotkl.

Starostka Koněšína Hana Žáková také pozitivně kvitovala uspořádání bezplatného semináře pro zastupitele: „Je to blízko a oceňuji, že město Třebíč takto bezplatně pomáhá zastupitelům ze svého správního obvodu. Takhle si představuji fungující spolupráci," řekla.