„Jedná se vlastně o tři lokality. Pokud je jmenována jedna ulice, zpravidla se to dotkne i ulic navazujících,“ vysvětlil starosta Pavel Janata. V případě Zahradníčkovy se přidá též Demlova, Nikodémova a Kubešova. V případě Nerudovy se bude dělat i Mrštíkova a Úvoz.

„Přesněji řečeno Mrštíkova a Úvoz směrem od Nerudovy do Riegerovy. Na druhou stranu směrem k Březinově ulici ne,“ řekl Janata. Ke Křížové bude přidána Zvěřinova a Tkalcovská.

„Tyto tři lokality už byly kdysi naprojektované z hlediska kanalizací a vodovodů. Půjde o kompletní rekonstrukci včetně sítí – elektřiny, plynu, veškeré kabeláže i veřejného osvětlení. Elektřina vedená vzduchem půjde ze sloupů do země,“ přiblížil starosta. Tam, kde už se uskutečnila revitalizace sídliště Horka – Domky, se na ni naváže, konkrétně jde o ulici Demlova. Nebude se tedy rozkopávat, co už je spravené.

Volby - Ilustrační foto.
Miloň Slabý je novým starostou Jemnice

„Bude se to realizovat postupně, zatím není stanoveno, v jakém pořadí. A bude to stát hodně peněz z městského rozpočtu. Následující dva roky bude probíhat příprava, je potřeba řada stavebních povolení. Teoreticky, kdyby šlo všechno ideálně, by se v roce 2020 některou z těch lokalit mohlo začít,“ dodal Janata.