Veřejně začne ledová plocha otevře v nejbližších nech, hned jakmile bude led kvalitně připraven. Bruslaři při vstupu zaplatí padesát korun, bruslit poté mohou hodinu a půl. „Otevřeno by pak mělo být denně od 9:00 do 21:30 hodin. Pevné bloky pro veřejnost jsou plánovány od 15:00 do 16:30 a od 17:00 do 18:30 hodin. V ostatní časy bude možné si plochu pronajmout i soukromě,“ informoval Robert Vávra z třebíčských Nuclears.

Výstavbu celkem vyšla na necelých čtrnáct milionů, milion korun přispěl kraj vysočina. Část nákladů měla pokrýt dotace, na kterou dostalo město příslib od ministerstva. Zatím ale peníze nedorazily. „Poslali jsme na ministerstvo avízo, čekáme, zatím nic dalšího nepřišlo, ale čekáme odpověď každým dnem,“ komentoval starosta města Pavel Pacal.

Jaderná elektrárna v Dukovanech oslavila 3. listopadu 2020 výročí 35 let od spuštění do standardního provozu.
Tendr na Dukovany vypíše současná vláda, ujistil premiér Babiš

Mezi prvními bruslaři byl i místostarosta města Vladimír Malý. „Led je ještě měkký, takže nejde zprudka zastavovat, ale myslím si, že je to super, hlavně pro děti. Myslím, že to určitě využijí i dospělí, protože zimní stadion je poměrně hodně obsazený profi mužstvy, takže tato ledová plocha bude mít využití pro veřejnosti,“ komentoval po absolvování prvního kolečka.

Led otestoval i starosta města Třebíč. „Bruslilo se mi krásně, vzpomněl jsem si na léta strávená na zimních stadionech, jako by mi to znovu naskočilo. Mám ohromnou radost, že Třebíčáci budou mít k dispozici ledovou plochu, kterou mohou využívat prakticky denně bez ohledu na počasí.“ dodal Pacal.