Všichni zástupci města už mají se svatbami zkušenosti z předchozích let. Naděžda Dobešová oddává třetí volební období.

„Za pololetí to na mě vyjde tak dvakrát třikrát. Kvůli kuželkám o víkendech ale často nemůžu, takže to potom doháním v létě," řekla Dobešová.

Tři termíny do léta má na svatby v kalendáři zarezervované místostarosta Milan Zeibert. Nějaké termíny mu ale ještě možná přibudou. „V létě je hodně obřadů mimo Malovaný dům, jezdí se třeba na zámek do Valče, po soukromých zahradách, jednou jsem oddával i na přístavním molu Steklého rybníka. Stává se, že jsou místa jednotlivých svateb od sebe daleko, to se pak operativně vytvoří dva týmy, které si ten den rozdělí," podotkl Zeibert. Oddávající mají dané pevné směny, pokud si však lidé přejí jednoho konkrétního, hledá se shoda.

Mnohem rušnější svatební časy pamatuje Pavel Heřman, první třebíčský porevoluční starosta. „Než jsme to v zastupitelstvu stihli změnit, mohl jsem několik měsíců oddávat jenom já. Tehdy navíc bylo svateb mnohem více, nyní jsou v sobotu třeba čtyři, ale začátkem devadesátých let jich bylo klidně i patnáct denně," zavzpomínal Heřman.

Podle třebíčské matrikářky Jaroslavy Makovické kromě zmíněného zámku ve Valči mezi oblíbená místa svatebčanů patří třeba Zadní synagoga, bylinková zahrádka u baziliky svatého Prokopa nebo soukromé zahrady. „V roce 2013 bylo zapsáno na Matrice Třebíč 152 sňatků, o rok později 216 sňatků a letos zatím šest," podotkla.