VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Rudíkově vznikl spor o hřiště

Rudíkov – Rudíkovská ZŠ mohla mít hřiště s umělým povrchem, ale mít nebude. Na hřiště v těsném sousedství budovy školy mohla obec získat dotaci. Jenže. Učitelé hřiště u učeben nechtějí. Rozpory jsou mezi starostkou a místostarostou.

6.5.2010 2
SDÍLEJ:

Rudíkovská ZŠ mohla mít hřiště s umělým povrchem, ale mít nebude. Na hřiště v těsném sousedství budovy školy mohla obec získat dotaci. Jenže. Učitelé hřiště u učeben nechtějí. Rozpory jsou mezi starostkou a místostarostou.Foto: DENÍK/ Eva Bártíková

Proč se sportoviště nepodařilo prosadit, se zamýšlel místostarosta obce Emil Krejska: „Od samého počátku tam byl rozpor v názoru starostky a dalších pěti zastupitelů.“


Podle něj ještě ve čtvrtek 15. dubna existoval písemný souhlas většiny zastupitelů obce a ředitele ZŠ s realizací přestavby stávajícího prosívkového hřiště v jižní části u budovy školy na hřiště s umělým povrchem.


„Proto jsem u projektanta na poslední chvíli zadal projekt, který byl přes víkend dopracován. Během pondělí se mi podařilo zázrakem vyřídit jednodušší stavební povolení na OÚ Budišov, jako základ pro podání žádosti o dotaci na MMR,“ vysvětlil Krejska na webových stránkách obce. Výstavba umělého hřiště na stávající ploše prosívkového hřiště by podle něj vyšla levněji než zhotovení hřiště na místě navrhovaném starostkou a učiteli.


Učitelé jej chtějí jinde


Právě pedagogická rada ZŠ s plány na hřiště s umělým povrchem v těsném sousedství učeben nesouhlasila, přestože v témže prostoru již hřiště, byť jen s prosívkou, funguje.


Po jednání pedagogické rady jeden z pěti zastupitelů vzal svůj souhlas s realizací dané akce zpět. Podle místostarosty tak nebyl souhlas většiny zastupitelů, a věc skončila. „Rudíkov se takto připravil o možnou 60tiprocentní dotaci,“ tvrdil rudíkovský místostarosta.


Místostarosta Deníku sdělil obavy, že učitelé nebyli informováni o všech možnostech.


K situaci se vyjádřila starostka Rudíkova Jana Nožičková: „Na pracovní poradě zastupitelů jsem informovala o možnosti připravit investiční akci z dotačního titulu MMR ve výši 60% – hřiště s umělým povrchem. Reakce byla taková, že pro letošek připravíme pouze podklady a případně projekt. Bohužel na poslední chvíli zorganizoval místostarosta akci takovým způsobem, který byl pro mne nepřijatelný.“


K tomu navíc dodala: „Řešit přípravu nákladné investiční akce místo domluvy sháněním souhlasných podpisů zastupitelů - to je podle mne nešťastné a zbytečné. Rozhodování patřilo na veřejné zasedání zastupitelstva obce.“ Přesto i starostka je toho názoru, že hřiště s umělým povrchem je v obci potřeba.


V rozpočtu nebylo


„S takovou akcí na letošní rok nebylo v rozpočtu počítáno. Předchozí nákladné akce (zateplení a modernizace školy) a plánované letošní akce (chystaná rekonstrukce kanalizace, oprava sociálního zařízení v mateřské školce a vybudování dvou dětských hřišť) rozpočet tak akorát zatíží. Víceúčelové hřiště bude zřejmě otázkou pro další zastupitelstvo,“ naznačila.


Hřiště s umělým povrchem je potřebné i podle ředitele základní školy. Mezi názory místních Deník zaznamenal mimo jiné i mínění jednoho z místních obyvatel, jenž si nepřál zveřejnit jméno: „Jsou tu v obci mnohem důležitější věci zapotřebí než je hřiště.“

Autor: Eva Bártíková

6.5.2010 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jan Tecl, lídr ODS na Vysočině.

Reakce ODS: Otázka je, kam bude republika směřovat

Volby na Vysočině.
AKTUALIZUJEME
46

ONLINE: Je odvoleno! Sčítají se hlasy. Výsledky budou známy v podvečer

Krajský úřad dohlížel na klidné volby

Vysočina – Pracovníci Krajského úřadu Kraje Vysočina, kteří tradičně na volby na Vysočině dohlíželi, se během hlasování nesetkali s žádným závažným problémem nebo nedostatkem.

Voliči přicházeli odevzdat hlas i v posledních chvílích

Stařeč - Zájem voličů je patrný i ve Starči na Třebíčsku. Účast přesahuje 60 procent.

V Třebíči zájem o volby trvá

Třebíč - Slušná volební účast v Třebíči trvá i druhý den parlamentních voleb.

OBRAZEM: Zahrádkáři pořádají velkou jubilejní výstavu

Třebíč - Co se letos urodilo, putovalo na výstavu. Zahrádkáři v Třebíči pořádají jubilejní třicátou oblastní výstavu ovoce, zeleniny, bonsají a léčivých rostlin.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení