Kousek od Přibyslavic najdou milovníci přírody Středisko pro vzdělávání a výchovu v přírodě Chaloupky. Zájemci mohou navštívit Středisko, nebo okolí a projít se například po naučné stezce, kterou připravily Chaloupky spolu s Lesy České republiky. Stezka začíná a končí před vraty Střediska, má šest zastavení, dlouhá je necelých sedm kilometrů a je značená zelenými obdélníčky.

* První písemná zmínka: 1224
* Počet obyvatel: 800

Po cestě se nachází tabule s mapkami, výkladem a barevné značení na stromech. Během celosvětové oslavy Dne Země na konci dubna a na podzim pod názvem Slavnosti jeřabin či Den stromů otevírá své brány Středisko pro nejširší veřejnost.

Město Třebíč

close Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili. info Zdroj: Deník zoom_in Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili. Přibyslavice leží necelých dvanáct kilometrů od města Třebíče. Mezi nejvýznamnější kulturní památky Třebíče patří Bazilika sv. Prokopa a Židovská čtvrť. Lidé se zde mohou vypravit do dávné židovské minulosti. Od roku 2003 jsou obě tyto památky zapsány na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Překrásný výhled na celé město a okolí mohou zájemci spatřit z pětasedmdesáti metrové Městské věže. Další výhled na Třebíč, kam se mohou vydat výletníci, nabízí z Masarykovy vyhlídky nad řekou Jihlavou. Najdou ji v městském parku na Hrádku. Další vyhlídkou je vodojem u Kostelíčku. Velkým lákadlem pro turisty je nově opravený větrný mlýn na Kanciborku.

Rozhledna Mařenka

Zhruba dvacet kilometrů od Přibyslavic mohou navštívit výletníci oblíbené místo turistů – rozhlednu Mařenka. Už v minulém století stávala na vrchu Mařenka vyhlídková věž, kterou ale strhla bouře. Novou rozhlednu otevřely v roce 2012. Je vysoká jednatřicet metrů a kdo vystoupá sto padesát šest schodů na vyhlídkovou plošinu, může dohlédnout například na Javořici, Křemešník, Železné hory, Pálavu s Děvínem, Českou Kanadu a při dobré viditelnosti na alpské vrcholy.

Rozhledna Mařenka je celoročně volně přístupná po naučné stezce Mařenka, která vede po lesních cestách určených pro pěší a cyklisty. Stezka začíná u obce Dašov. Na trase stezky se nachází jedenáct zastavení.