Stavbyvedoucí Martin Růžička z firmy Sobos CZ uvedl, že se v Popovicích skloubí celkem tři akce dohromady. „Jedna se týká opravy dešťové kanalizace. Dále se tam věnujeme splaškové kanalizaci a zároveň je potřeba opravit celý průtah,“ vyjmenoval, co všechno bude nového. Také dodal, že primárním cílem je nyní zrekonstruovat dešťovou kanalizaci. Ta bude sloužit dalších alespoň padesát let.

Most přes Štěpánovický potok v pátek zbourali dělníci v Jaroměřicích nad Rokytnou.
VIDEO: Most v Jaroměřicích je pryč. Na nový si lidé počkají do podzimu

Od pondělí by podle Růžičky měla být uzavřená cesta z Dolních Lažan po křižovatku na Lesonice a Jaroměřice. „Ti, kteří pojedou z Dolních Lažan, budou muset jet přes Lesůňky. Bude to trochu zajížďka, ale i přes sérii několika projektů nebudou Popovice odříznuté od zbytku civilizace,“ ujistil stavbyvedoucí s tím, že místní mohou také využít polní cestu. Zákaz vjezdu na ni však budou mít náklaďáky a kamiony.

Stavba mostu v Jaroměřicích se prodlouží, řidiče čeká celý srpen uzavírka.
Stavba mostu v Jaroměřicích se prodlouží, ulici K Ráji uzavřou na celý srpen

Úprava splaškové kanalizace však letos v říjnu neskončí. Potrvá až do následujícího podzimu. „Podle toho, jak budou úpravy pokračovat, se budou posouvat uzavírky. A nakonec se pak kompletně dodělají asfaltové povrchy u silnic,“ dodal Růžička.