Teprve nedávno obnovila radnice v Jaroměřicích ve spolupráci s tamním osadním výborem snahy, aby byly trubky co nejdříve na svém místě. „Poslední slib od nynějšího vedení radnice slyšela předsedkyně osadního výboru Popovic Věra Jelečková po jednání zastupitelstva 19. srpna. Vlastně to byl slib jen napůl, druhá půlka byla informace o tom, co nynější vedení radnice a Svazek vodovody a kanalizace pro projekt skutečně od roku 2018 společně udělaly,“ informoval starosta města Jaroměřice nad Rokytnou Karel Müller.

Právě chybějící kanalizace a vodovody trápí obyvatele. Své o tom ví i Petr Moškvan, který nedávno dokončil rekonstrukci domu v obci. „Když jsem opravoval dům, tak jsem to vyřešil jímkou. Vodu jsem řešit nemusel, protože na pozemku je studna, takže vodu beru odsud. Ale určitě by bylo fajn, kdyby se kanalizace a vodovod udělaly. Co jsem slyšel, tak prý by k tomu mělo dojít v budoucnu, společně s opravou silnic,“ komentoval Moškvan.

Od roku 2018 město společně s osadním výborem a občany jednalo o možnostech, jak kanalizaci a vodovod v obci řešit. Poslední jednání proběhlo v červenci letošního roku, kdy se podařilo dospět k vzájemnému kompromisu. „Konečný rozpočet, ve kterém je započtena i práce na komunikacích, pod kterými bude infrastruktura uložena je pro nás těžko řešitelných šedesát milionů korun, „sdělil Müller.

Svazek vodovody a kanalizace, který je v tomto investorem proto požádal o dotaci na projektovou dokumentaci. „Připravujeme zadávací dokumentaci. Budeme se snažit získat nějaké dotace, abychom mohli stavbu rozjet,“ potvrdil tajemník společnosti Karel Nedvědický.

Pokud se městu a svazku podaří společně sehnat peníze, začnou kopat. „Kdyby se podařila nějaká dotace příští rok, pak by se mohlo začít kopat v roce 2022. Ale jde o opravdu velké peníze, že bez dotace se do toho neodvažujeme jít,“ dodal jaroměřický starosta.