Městys si o víkendu připomíná 15. výročí udělení znaku městyse. Významnou událostí je zároveň pořízení nové hasičské cisterny, kterou při oslavách místní hasiči poprvé představili.

Cisterna CAS Tatra 815 pojme 8500 litrů vody a 540 litrů pěnidla. Má automatickou převodovku a výkyvné polonápravy, takže je poměrně svižným vozidlem, kterému nečiní potíže jízda v terénu. Kabina je vybavena sedmi sedadly, ve kterých jsou integrovány dýchací přístroje, hasiči mohou na zásah připravit již během jízdy. Jak podotkl náčelník zásahové jednotky SDH Okříšky Rostislav Bacher, hasiči díky novému vozidlu budou u zásahu dříve a obyvatele městyse a okolních obcí lépe ochrání. „Poděkování patří všem, kteří se na tomto autě podíleli,“ řekl.

Hasičské auto vysvětil farář Jacek Kruczek, zároveň také požehnal novému praporu městyse. Na oslavy Okříšští pozvali zástupce družební italské obce San Pier d´Isonzo. Ti nepřijeli s prázdnou, přivezli jako dar velký ručně vyrobený talíř a koš místních produktů. Oslavy, kterým přálo i počasí, potrvají až do neděle, kdy se na zámeckém nádvoří koná pouťový jarmark.