"A do roku 2019 mají být ješě na zastávkách Poliklinika Vltavínská a Za rybníkem,“ uvedl vedoucí třebíčského odboru dopravy Aleš Kratina.

Jak řekl, nové označníky dopravce instaluje na základě podmínek smlouvy, kterou uzavřel s městem na provoz městských autobusů. „Výhodou je lepší čitelnost sdělení, protože na označnících je obrazovka s LED diodami. Jsou zářivé a dobře viditelné i v létě při plném slunečním svitu,“ poznamenal.

Další novinku, která se bude týkat informačních tabulí s příjezdy a odjezdy spojů veřejné dopravy, chystá přímo město v areálu třebíčské nemocnice.

„V dubnu bychom chtěli mít nainstalované informační tabule ve vestibulech pavilonů M a C. Návštěvníci na nich najdou aktuální informace o příjezdech a odjezdech spojů MAD ze zastávky U nemocnice. Dále vlaků a autobusů z nedalekého dopravního terminálu u vlakového nádraží,“ prozradil Kratina.

První obrazovky včetně softwaru budou stát okolo 100 tisíc korun. Díky softwaru, který je tou dražší součástí kompletu, bude možné v budoucnu pořídit další obrazovky i pro jiná místa v Třebíči.