Spolu s vypínáním analogového signálu a projektem digitalizace televizního vysílání a přichází také posílení jeho dostupnosti v místech se špatnou kvalitou. Jedním z takových míst je právě Náměšť nad Oslavou.


„Za potřebnou a vhodnou byla vyhodnocena výstavba digitálního opakovače České televize v Náměšti nad Oslavou na Třebíčsku. Ten vysílá všechny čtyři programy České televize v digitální kvalitě od středy 22. prosince na 29. kanálu ze stanoviště ve Zborovské ulici,“ informoval mluvčí České televize Štěpán Janda a dodal: „Česká televize nadále vyhodnocuje realizovaná kontrolní měření a analyzuje potřebnost a vhodnost digitálních dokrývačů v dalších lokalitách.“


Koncem roku se Náměšťanům však nezlepší pouze kanály u veřejnoprávní sítě, ale také u komerčních televizních stanic, které jsou zahrnuty v multiplexu 2. Tam patří stanice Nova, Nova Cinema, Prima, Prima COOL a TV Barrandov.


„Náměšť nad Oslavou se nachází v kopcovité oblasti, a proto se zde mohly vyskytnout komplikace s příjmem digitálního vysílání. Z toho důvodu jsme se zákazníky multiplexu 2 dohodli spuštění digitálního dokrývače v této lokalitě,“ řekl výkonný ředitel pro obchod a marketing Českých Radiokomunikací Kamil Levinský.


Dokrývač v Náměšti nad Oslavou se nachází ve Zborovské ulici a vysílat bude na 40. kanále s horizontální polarizací. Digitálním signálem pokryje území a okolí pětitisícového města.


Více informací o digitálních dokrývačích včetně map jejich pokrytí je zájemcům k dispozici na webových stránkách www.digistranky.cz v sekci Regiony.