Za projektem autorské kreativní dílny stojí Kateřina Pekárková. „Jsem vyučená dámská krejčová, k šití jsem se vrátila až na mateřské do té doby nebyl čas. S dětmi jsem začala různě tvořit a postupně se to nakupilo. Chodily za mnou i kamarádky, kterým jsem pomáhala se šitím na stroji. Teď jsem to vlastně přenesla jen do vlastních prostor,“ usmívala autorka projektu Kateřina Pekárková v den otevření.

Právě pro starší jsou kurzy šití na stroji. „Myslím, že je škoda, že ženy mají doma šicí stroje, ale neumí zašít ani dírku. Přitom je to práce na pár minut. Kurzy šití si přály hlavně větší zákaznice, jedna z nich che jít dokonce studovat i dámskou krejčovou. V dílně mám svoje šicí stroje nebo si mohou přinést vlastní,“ nastínila Kateřina Pekárková.

Měření kontaminace na vrtulníku.
Nejdřív vytáhli pilota, pak chemici v Náměšti dekontaminovali celý vrtulník

Dílna bude fungovat hlavně o víkendech. „Je to volno časová aktivita. Takže od dvou do pěti o víkendu. Ale jsem schopná se i přizpůsobit, třeba sejít se i v týdnu. O víkendu bychom jeli po skupinách, protože zvláště menším dětem je potřeba se věnovat víc. Buďto idividuálně napíšou na facebookové stránky nebo na instagram a domluvíme se konkrétně na čase, kdy se jim to bude hodit. Dílna jako taková bude fungovat celoročně,“ popsala autorka.

Pokud má někdo nápad, který neví, jak zrealizovat, je autorská dílna místem přesně pro něj. „Nebráním se rozvoji, kdokoliv může přijít s nápadem. Od toho tu je ten prostor. Mě se líbí různé techniky například s Fimo hmotou, ze které se dají vyrábět třeba náušnice. Už jsem se domlouvala s jednou kamarádkou, že jeden víkend bychom věnovaly tomuto vyrábění,“ plánovala Kateřina Pekárková.