Další fantastický úspěch zaznamenal, když zvítězil i v maratonu, který tenkrát běžel úplně poprvé.

Spolu s členy martínkovského Sokola budou vzpomínat zájemci od patnácti hodin na návsi obce. „Štafetového běhu se může zúčastnit každý, kdo zvládne oběhnout nebo obejít náves v Martínkově. Délka jednoho okruhu je pět set sedmnáct metrů,“ řekl náčelník Sokola v Martínkově Zdeněk Řepa.

Do štafetového závodu se sportovci mohou zapojovat i opakovaně. Tedy když oběhnou okruh, mohou si odpočinout, občerstvit se a pak znovu vyběhnout na trať. Aktivní účastníci mají navíc nárok na dva nápoje zdarma. V loňském roce se takto podařilo sto šedesáti sportovcům naběhat 1 322 okruhů, což je v přepočtu více než 683 kilometrů.

O tom, že v Martínkově běhají děti i babičky, svědčí věkové rozpětí všech běžců. V loňském roce byla nejstarší účastnicí Marie Pléhová, která se narodila v roce 1931. Naopak nejmladší účastníci byli hned tři, a to Ondřej Němec, Tomáš Novák a Vojtěch Pohanka, kteří se narodili v roce 2014. Nejaktivnějším účastníkem se pak v loňském roce stal Radim Urbánek, který oběhl šedesát dva kol, což je více než třicet dva kilometrů. Průměrný věk jednoho běžce byl podle statistik 38,6 roků.