„Byl ob dvě zahrádky. Majitel měl pocit, že svou zahradu má dostatečně oplocenou, nicméně se zvířeti podařilo uniknout,“ popsala situaci krajská mluvčí hasičů na Vysočině Petra Musilová.

Klokan na zahradě volně pobíhal, hasiči se jej snažili zahnat do kouta, používali k tomu nejšetrnější techniku – deky. Žádné odchytové smyčky, aby zvíře nestresovali víc, než je nutné. Když už byl klokan v koutě zahrady, opřel se o branku, která nebyla dostatečně zajištěná a tudy utekl k dalším sousedům na jinou zahradu. „Ta je již dostatečně oplocená. Nemá kam utéct. Kolegové se s majitelem zvířete dohodli, že pro tuto chvíli akci ukončí a majitel si sežene nějakou odchytovou firmu či veterináře, se kterým událost vyřeší,“ doplnila Musilová.

Vysočinští hasiči honili uprchlého klokana například loni, kdy unikl z jihlavské zoo. Lidé ho nakonec nalezli na chodbě jednoho z bytových domů ve městě. A v roce 2011 se stal mediální hvězdou klokan Vendelín, který poskakoval na Pelhřimovsku kolem dálnice D1. Po týdnu, co ho naháněly desítky lidí a živil se zřejmě v krmelcích krádežemi krmení pro srnky, doskákal až zpátky domů.