VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pročtěte si seznam kandidátů v Kraji Vysočina

Vysočina - I když jsou letošní volby předčasné a strany říkají, že kampaň před nimi je krátká, mají voliči širší výběr než v roce 2010.

8.10.2013
SDÍLEJ:

Tisk volebních lístků v břeclavské tiskárně Moraviapress.Foto: čtk

V roce 2010 se ucházelo o křeslo v parlamentu za Kraj Vysočina 276 kandidátů. Letos je to o celých čtyřicet více 316.

S ohledem na velikost našeho kraje má možnost zasednout v parlamentu jen desítka z nich. Přinášíme vím úplný seznam kandidátů v Kraji Vysočina pro říjnové předčasné parlamentní volby do Poslanecké sněmovny.

-----------------------

Seznam kandidátů v Kraji Vysočina

1. Česká strana sociálně demokratická

1. Jiří Běhounek (61), hejtman a lékař, Pelhřimov

2. Karel Černý (48), spisovatel, Hamry nad Sázavou

3. Petr Zgarba (54), zemědělec, Lípa

4. Vladimír Černý (52), starosta, Rouchovany

5. František Zelníček (63), nám. primátora, Jihlava

6. Petr Krčál (49), radní kraje, Polnička

7. Marie Kružíková (59), radní kraje, Brtnice

8. Tomáš Škaryd (45), jednatel, Chotěboř

9. Jaroslav Soukup (52), starosta, Jaroměřice n. R.

10. Bohumil Kovanda (61), ved. odb. školství, Pelhřimov

11. Pavel Antonín (51), primář, Havlíčkův Brod

12. Alena Vidláková, (46), ředitelka DDM, Velké Meziříčí

13. Michal Musil (26), právník, Třešť

14. Josef Matějek (68), poradce, Studenec

15. Krbec Miloš (28), dělník, Humpolec

16. Jaroslav Houser (45), lékař, Kamenice n. L.

17. Jaroslav Doležal (65), místostarosta, Ledeč n. S.

18. Jana Nováková Hotařová, (49), zástupkyně ředitele ZŠ, Jihlava

19. Michal Šmarda (38), starosta, Nové Město n. M.

20. Jana Fialová (40), radní kraje, Bransouze

2. Strana svobodných občanů

1. Josef Fendrych (42), živnostník, Horní Rožínka

2. Martin Rumler (39), živnostník, Jihlava

3. Michal Zima (23), informatik, Třebíč

4. Vladimír Přech (38), market. specialista, Třešť

5. Lubomír Hron (55), asistent pedagoga, Jihlava

6. Petr Hoskovec (43), živnostník, Kouty

7. Petr Čása (36), SW analytik, Jihlava

8. Jan Šebek (30), živnostník, Křoví

9. Petr Kroupa (39), technik, Polná

10. Pavel Pelán (31), elektrotechnik, Dukovany

11. Petr Kubík (28), živnostník, Bystřice n. P.

12. Pavel Paulát (56), team manažer, Jihlava

13. Marek Salaguarda (61), vedoucí vývoje, Nové Město na Moravě

14. Miloš Bém (24), programátor, Jihlava

15. Jiří Teplý (29), sládek, Velké Meziříčí

16. Ondřej Pešán (36), oblastní reprezentant, Jihlava

17. Petr Adam (31), ICT specialista, Třebíč

18. Martin Štěrba (32), bank. poradce, Krasonice

19. Zdeněk Mafek (54), OSVČ, Vladislav

20. Martin Pešl (35), OSVČ, Moravské Budějovice

3. Česká pirátská strana

1. Michaela Vodová (34), sociální pracovnice, Chlum

2. Filip Krška (36), inženýr údržby SW, Třebíč

3. Roman Žák (35), pedagog, Nové Město n. M.

4. Marek Nečada (23), student, Praha

5. Jiří Jozífek (54), řidič a aktivista, Jihlava

4. TOP 09

1. Karel Tureček (42), zemědělec, Chýnov

2. Zdeňka Tajovská (57), místostarostka, Dušejov

3. Ladislav Bárta (43), místostarosta, Žďár n. S.

4. Josef Březka (48), starosta, Bory

5. Libor Honzárek (50), radní, Havlíčkův Brod

6. Libor Fejta (54), bezp. inženýr JED, Třebíč

7. Jaromír Barák (55), ekonom, Třebíč

8. Jiří Vohralík (50), architekt, Jihlava

9. Martin Sedlák (42), projektový manažer, H. Brod

10. Blanka Veletová (48), starostka, Košetice

11. Věra Podhorská (61), ředitelka DKO, Jihlava

12. Zdenka Chmelařová (56), provozovatelka fitness centra, Pelhřimov

13. František Dvořák (38), starosta, Radňovice

14. Svatopluk Dvořák (53), učitel, Třebíč

15. Miloš Jirman (50), advokát, Žďár nad Sázavou

16. Věra Bartuňková (47), starostka, Zvěrkovice

17. Jiří Havlíček (56), starosta, Krucemburk

18. Lenka Jelínková (42), fin. manažerka, Jihlava

19. Lenka Arnotová (64), místostarostka,
Světlá nad  Sázavou

20. Imrich Brdečka (54), logistik, Humpolec

5. HLAVU VZHŮRU - volební blok

1. Vladislav Nechvátal (48), ekonom, Jihlava

2. Ivo Uher (40), obchodní manažer, Třebíč

3. Zbyněk Pípal (41), podnikatel, Pelhřimov

4. Aleš Mátl (43), ředitel společnosti, Jamné

5. Simona Kafoňková (44), tajemnice okr. lékařské komory, Třebíč

6. Petr Duben (44), truhlář, Habry

7. Zdenka Dubová (63), úřednice, Dušejov

8. Pavel Hobl (35), ředitel společnosti, Třebíč

9. Blanka Dědečková Dvorníková (67), SDŽ podnikatelka, Jihlava

10. Miroslav Mareček (54), starosta, Radkov

11. Jana Kuljová (25), studentka, Havlíčkův Brod

12. Pavel Veliký (63), podnikatel, Stonařov

13. Antonín Malach (62), úředník, Třebíč

14. Pavel Matal (33), živnostník, Zastávka

15. Martin Vyoral (54), učitel/výtvarník, Dobronín

16. Zdeněk Smolík (36), podnikatel, Jihlava

17. Ivan Krebs (66), podnikatel, Brno

18. Jiří Málek (35), mechanik, Třebíč

19. Vladislav Nožička (29), bezp. pracovník, Cejle

20. Martin Urbánek (29), obchodně technický pracovník, Třebíč

6. Občanská demokratická strana

1. Jana Fischerová (58), majitelka cestovní kanceláře, Havlíčkův Brod

2. Jaroslav Vymazal (58), primátor, Jihlava

3. Leopold Bambula (74), starosta, Pelhřimov

4. Radovan Necid (46), starosta, Velké Meziříčí

5. Martina Bártová (49), ředitelka sdružení STŘED, o.s., Třebíč

6. Jan Tecl (50), starosta, Havlíčkův Brod

7. Jiří Kučera (65), starosta, Humpolec

8. Jan Mokříš (42), dětský lékař, Žďár nad Sázavou

9. Alena Hostašová (50), ředitelka o.p.s. Denní centrum, Myslibořice

10. Eva Krpálková (57), ředitelka Jihlavských listů, Jihlava

11. Tomáš Dufek (46), místostarosta, Pelhřimov

12. Miloslav Černý (57), starosta, Velká Losenice

13. Ota Benc (48), ředitel základní školy, Přibyslav

14. Stanislav Jirků (61), starosta, Brtnice

15. Zdeněk Trnka (42), majitel STK, Heraltice

16. Jaroslav Ptáček (53), ředitel základní školy, Žďár nad Sázavou

17. Hana Műllerová (60), místostarosta, Telč

18. Zdeněk Janovský (56), místostarosta, Chotěboř

19. Milan Šmíd (61), starosta, Žirovnice

20. Pavel Nevrkla (32), zam. spol. zabývající se IT, Jemnice

9. Politické hnutí Změna

1. Milan Daďourek (38), farmář, manažer, Počítky

2. Dagmar Zápotočná (50), právnička, ředitelka APLA-Vys., Jihlava

3. Tomáš Blažek (46), vedoucí pracovník občan. sdr., Nové Město na Moravě

4. Šárka Bystřická (34), koordinátorka neziskové org., Žďár nad Sázavou

5. Pavel Solar (44), hl. organizátor Tramp. Širáku, Jihlava

6. Hana Habermannová (40), BIO zemědělec, Častrov

7. Pavel Pokorný (40), učitel, asistent ředitelky, Malý Beranov

8. Olga Růžičková (40), učitelka, tlumočnice, překlad., Nové Město na Moravě

9. Daniel Šimek (38), kulturní referent, Křídla

10. Vladimíra Kopřivová (53), speciální pedagožka, Nová Říše

10. Strana soukromníků ČR

1. Bedřich Danda (74), náměstek ministra, Praha

2. Milena Hodboďová (54), ředitelka ZŠ,
Okrouhlice

3. Josef Bílek (67), předseda Konzervativní strany, Chýnov

4. František Krupička (41), agronom Školního statku Humpolec, Jiřice

5. Viktor Mládek (59), manažer obchodního centra Třebíč

6. Bohumír Khun (71), odborník na hotelový provoz, Třešť

7. Ladislav Prokop (60), pedagog České zeměd. Akademie, Humpolec

8. Jan Tenkl (23), student, fotbalista, Pacov

9. Martin Bejvl (31), výzkumný pracovník, Praha

10. Jaromír Krumey (37), OSVČ, Pomezí

11. Soňa Makovická (51), zdravotní sestra, Jihlava

12. Milena Jirčíková (53), OSVČ, Počítky

13. Petr Bečvář (50), zaměstnanec soukromé firmy, Okrouhlice

14. Milena Dolejská (50), OSVČ, manažer, Doupě

15. Josef Voldřich (62), majitel autoservisu, Stachy

16. Miroslava Pilařová (49), OSVČ, Stará Paka

17. Luboš Vugrinec (29), OSVČ, Litohošť

18. Andrea Blažejová (39), zaměstnanec, Holice

19. Alena Vaňková (60), OSVČ, Holice

20. Jan Motyka (37), OSVČ, obchodník, Kunčice

11. Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová

1. Josef Herbrych (50), starosta, Rokytnice n. R.

2. Radek Pátek (32), učitel, fin. kon., Velká Losenice

3. Vít Kaňkovský (43), ortoped, primář, Třešť

4. Jan Tourek (37), starosta města, Světlá nad Sázavou

5. Miroslav Houška (54), vedoucí ekonomického útvaru, Častrov

6. Rostislav Dvořák (56), předseda ZO odb. svazu KOVO, Žďár nad Sázavou

7. Tomáš Preininger (50), odborný oční lékař, Jaroměřice nad Rokytnou

8. Jaromír Kalina (47), výrobní ředitel, sládek, Jihlava

9. Čeněk Jůzl (58),  místostarosta města, H. Brod

10. Pavel Pípal (64), místostarosta města, Pelhřimov

11. Tomáš Lajkep (49), primář dětské psychiatrické nemocnice, Velká Bíteš

12. Marie Dudíková (57), vedoucí odběrového střediska, Třebíč

13. Josef Kodet (35), EURES poradce, Jihlava

14. Petr Gregor (46), obchodní ředitel, Chotěboř

15. Tomáš Křišťan (58), zemědělec, Humpolec

16. František Bradáč (57), manažer, Velké Meziříčí

17. Miroslav Krupica (36), výrobní ředitel TIPAFROST, Třebíč

18. Marie Prknová (50), ekonomka, Černíč

19. Jaroslav Poborský (52), ředitel zeměděl. Společnosti, Ledeč nad Sázavou

20. Magda Vaňková (49), podnikatelka, Luka n. J.

13. Suverenita - Strana zdravého rozumu

1. Zdeněk Obhlídal (60), manažer, Jihlava

2. Monika Suchánková (39), ekonom, ředitelka hotelu, Pelhřimov

3. Jitka Bejdáková (45), chirurg, Chotěboř

4. Vladimír Kružík (58), živnostník, Brtnice

5. Ingrid Valdmanová (21), OSVČ, Třebíč

6. Vladimír Ostatek (29), IT inženýr, Jimramov

7. Jiří Kaleja (44), živnostník, Havlíčkův Brod

8. Jaroslava Tejkalová (52), živnostník, Senožaty

9. Radomila Vaculíková (54), elektromechanička, Velké Meziříčí

10. Hana Dymáková (48) administrativní pracovnice, Žďár nad Sázavou

11. Lenka Kratochvílová (42), ekonom obchodního provozu, Humpolec

12. Marie Míchalová (54), OSVČ – fyzioterapeutka, Kamenice nad Lipou

13. Lucie Kršiaková (24), speciální pedagožka, Ústrašín

14. Jana Leinweberová (45), živnostník, Nové Město na Moravě

15. Eva Nepovímová (34), řidička, Ledeč n. S.

16. Anna Spoustová (38), prodavačka, M. Budějovice

17. Ivana Fejfarová (45), živnostník, Přibyslav

18. Martina Homolková (35), živnostník, Jemnice

19. Bohumila Mičulková (30), účetní, Velká Bíteš

20. Jana Zubčáková (43), prodavačka, Jaroměřice nad Rokytnou

14. Aktiv nezávislých občanů

1. Vladimír Prokeš (46), OSVČ, Jihlava

15. Strana Práv Občanů ZEMANOVCI

1. Ilona Švihlíková (36), vedoucí katedry, Praha

2. Emil Dračka (59), starosta obce, Kralice n. O.

3. František Komňacký (61), profes. fotbalový trenér, Drnovice

4. Petr Technik (62), vedoucí lékař, Praha

5. Jakub Pustina (31), operní pěvec, zastupitel města, Žďár nad Sázavou

6. Bohumil Trávník (64), zemědělský technik, důchodce, Žďár nad Sázavou

7. Josef Kodys (55), agronom ZD, Hodice

8. Ján Lettrich (67), ředitel, jednatel podniku, Kamenice nad Lipou

9. František Hanus (38), vlakvedoucí ČD, Nové Veselí

10. Karel Fafílek (74), starosta obce, Ujčov

11. Pavel Elbl (38), galvanizér, spisovatel, Žďár n. S.

12. Eva Fialová (22), studentka, Havlíčkův Brod

13. Martin Herzán (35), umělecký kovář, spisovatel, Jihlava

14. Patrik Sukdolák (41), učitel, soukromý zemědělec, Mladé Bříště

15. Milan Kašpar (59), ekolog Kr. sp. a údržby silnic, Havlíčkův Brod

16. Miluše Lodinová (50), jednatelka, Žďár n.S.

17. Mária Pilková (59), vedoucí ekonomiky, Jihlava

18. Zdenek Haller (41), vedoucí vlak. obsluhy, starosta, Sklené nad Oslavou

19. Milan Mokrý (46), finanční poradce, Žďár n. S.

20. Libor Neumann (47), jednatel společnosti - staveb., Havlíčkův Brod

17. Úsvit přímé demokracie
Tomia Okamury

1. Martin Lank (37), šéfredaktor, Jihlava

2. Jiří Nekovář (53), hasič, Žďár nad Sázavou

3. Vladimír Havlíček (62), důchodce, Jihlava

4. Lukáš Maša (26), student, Žďár nad Sázavou

5. Michal Suchý (41), plánovač, Jihlava

6. Daniela Nosková (30), rodičovská dovolená, Rokytnice nad Rokytnou

7. Vladimír Čermák (37), živnostník, Jihlava

8. Jan Žák (48), živnostník, Moravské Budějovice

9. František Souček (61), důchodce, Měřín

10. Josef Tojner (65), živnostník, Jihlava

11. Jan Houzar (53), jednatel, Malý Beranov

12. Libor Souček (36), dispečer, Velké Meziříčí

13. Miluše Krejčí (58), důchodce, Jihlava

14. Milan Nikodým (56), aplikační technik, Kostelec

15. Miluše Suchá (39), asistentka, Jihlava

16. Josef Matula (67), důchodce, Střítež

17. Tomáš Růžička (28), živnostník, Jihlava

18. Ondřej Trubecký (27), voják, Hrabyně

19. Petr Prokeš (37), manažer, Ostrava

20. Antonín Růžička (52), facility manager, Krumvíř

18. Dělnická strana sociální spravedlnosti

1. Libor Votava (50), živnostník, Puklice

2. Jaromír Klouda (43), OSVČ, Velký Beranov

3. Milan Loukota (53), OSVČ, Jílové u Prahy

4. Martin Vašíček (45), řidič, Jihlava

5. Štěpán De Valerio Štěpán (59), bezpečnostní technik, Veselý Žďár

6. Ivan Soóky (49), strojírenský dělník, Číhošť

7. Petr Štyndl (29), dělník, Vír

8. Ivana Lišková (47), ekonom, Prostějov

9. Radek Novotný (44), správce majetku, Hostinné

10. Pavla Rychtová (43), nezaměstnaná, Počátky

11. Stanislav Husník (23), student, Kout na Šumavě

12. Josef Pápay (45), technik, Ostrava

13. František Jidáš Bélai (45), operátor výroby, Humpolec

14. Petr Hrin (52), živnostník, Varnsdorf

15. Zuzana Soóky (42), strojírenský dělník, Číhošť

16. Martin Kinzel (39), zaměstnanec ČD, Most

17. Rudolf Šrámek (41), OSVČ, Ostrava

18. Robert Bogár (45), technik, Prostějov

19. Štěpán De Valerio (24), technik, Veselý Žďár

20. Radek Janda (46), invalidní důchodce, Krupka

20. ANO 2011

1. Věra Jourová (49), advokátní koncipientka, Třebíč

2. Miloslav Bačiak (60), vysokoškolský pedagog, Havlíčkův Brod

3. Jan Sobotka (35), podnikatel, Žďár nad Sázavou

4. Josef Kott (42), produktový manažer, Olešná

5. Zuzana Šánová (54), podnikatelka, Žďár n. S.

6. Monika Oborná (24), studentka, Březník

7. Radek Popelka (43), projektant, Jihlava

8. Josef Nováček (41), programátor PLC, Obyčtov

9. František Novák (51), předseda ZOD, Koberovice

10. Miloslav Josífko (41), operátor reaktoru, Třebíč

11. Ivana Kociánová (49), logopedka, Pelhřimov

12. Tomáš Beneš (37), manažer kvality, Náměšť nad Oslavou
13. Pavel Švec (66), předseda družstva, Sněžné

14. Pavel Nožička (45), jednatel společnosti, Rudíkov

15. Alena Šídlová (57), účetní, Spělkov

16. Petr Aldorf (42), projektový manažer, Boršov

17. Petr Machek (48) podnikatel, Humpolec

18. Radek Zlesák (30), projektant, Žďár n. S.

19. Jan Nosek (29), team leader, Havlíčkův Brod

20. Jaroslava Kunstműllerová (56), účetní, Žďár nad Sázanou

21. Komunistická strana Čech a Moravy

1. Pavel Kováčik (58), zemědělský inženýr, Hrotovice

2. Helena Vrzalová (43), právnička, Brtnice

3. Milan Plodík (57), realitní makléř, Havlíčkův Brod

4. Jan Slámečka (61), předseda Bezpečnostní komise, Bystřice nad Pernštejnem

5. Pavel Hodáč (44), podnikatel, Pelhřimov

6. Josef Zahradníček (56), starosta, Studenec

7. Ladislav Vejmělek (53), vedoucí účtárny, Jihlava

8. Kamil Vejvoda (41), tajemník OV, Nížkov

9. Pavel Královec (49), starosta, Štoky

10. Jindřich Hrdlička (50), směnový mistr, Humpolec

11. Marek Nevoral (37), bez. pr. Jaderné el. Dukovany, Vladislav

12. Irena Lukášová (43), podnikatelka, Plandry

13. Věra Stočková (35), podnikatelka, Žďár n. S.

14. Jana Bencová (22), studentka, Dolní Krupá

15. Zdeněk Semorád (61), nástrojař, Kamenice n. L.

16. Drahoslav Oulehla (61), předseda Legislativního výboru, Dukovany

17. Petr Vacek (30), dělník, Batelov

18. Čestmír Vitásek (39), klempíř, Žďár n. S.

19. Štefan Nigoš (48), projektový, Havlíčkův Brod

20. Helena Novotná (32), pojišťovací poradce, Pelhřimov

22. LEV 21 - Národní socialisté

1. Jan Petrák (53), ekonom, Černíč

2. Jan Bokšay (61), projektant, Třebíč

3. Jiří Hron (51), podnikatel, Třešť

4. Karel Sláma (22), student, Čechtín

5. Zbyněk Zápotočný (56), ekonom, Jihlava

6. Giovanna Minutello (48) OSVČ, Brno

7. Lubomír Bureš (39), operátor CNC, Počátky

8. Jana Kabelková (42), admin. pracovnice, Jihlava

9. Eva Vejvodová (58), úřednice, Žďár nad Sázavou

10. Jiří Žváček (37), kontrolor výroby, Čížov

11. Luděk Trojánek (39), OSVČ, Žďár nad Sázavou

12. Michael Fuks (58), podnikatel, Zlín

13. Václav Adamec (37), technik, Jindřichův Hradec

14. Roman Kocmánek (38), operátor CNC, Počátky

15. Jan Bokšay (21), student, Třebíč

16. Vlastimil Hutař (45), operátor, Bystřice n. P.

17. Ludvík Carda (29), signalista, Budišov

18. Milan Schaefer (77), technik, Praha

19. Jan Čech (41), tesař, Třešť

20. Jindřiška Severinová (81), důchodkyně, Brno

23. Strana zelených

1. Hana Veronika Konvalinková (40), učitelka, Počátky

2. Josef Sklenář (43), ekozemědělec, Jihlava

3. Ladislav Stalmach (43), starosta, Vír

4. Tomáš Hermann (48) radní, Havlíčkův Brod

5. Hana Houzarová (52), botanička, Třebíč

6. Vít Prchal (44), obchodník s biopotravinami, Jihlava

7. Michal Jakeš (44), zástupce ředitele, Chotěboř

8. Ivana Janíková (50), učitelka, Třebíč

9. Jiří Pykal (42), manažer ekofarmy, Telč

10. Jan Drápela (43), obchodní ředitel,
Ledeč nad Sázavou

11. Jana Vitnerová (48), praktická ochranářka přírody, Horní Cerekev

12. Matěj Kolář (34), performer, pedagog, hudebník, Jihlava

13. Aleš Toman (57), zoolog, Jihlava

14. Vít Koudela (48) odborný poradce, Žďár n. S.

15. Matěj Man (23), biolog, Chotěboř

16. Václav Hlaváč (52), ekolog, Havlíčkův Brod

17. Kamila Hronová (36), psycholožka, Jihlava

18. Jaroslav Zelníček (61), pedagog, Černovice

19. Lucie Žáčková (30), projekt. manažerka, Jihlava

20. Jan Kantůrek (65), překladatel, Praha

Autor: Marcel Moržol, Petr Šmergl

8.10.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pavel Kováčik.

Výsledek voleb hodnotím velmi špatně, reagoval lídr komunistů na Vysočině

Pálovice.
6

V odlehlých vsích zvítězil Okamura. Moc jiných politiků se tam nehrnulo

Je to úžasný výsledek, který jsme na Vysočině nečekali, říká nová poslankyně ANO

Náměšť nad Oslavou – Do Sněmovny se dostala za hnutí ANO na Vysočině také Monika Oborná, osmadvacetiletá projektová manažerka v zemědělství z Náměště nad Oslavou. Kraj tak má nyní čtyři poslance oproti dřívějším dvěma. Hnutí Andreje Babiše tu získalo 28,63 procent hlasů a převálcovalo dříve dominantní sociální demokracii.

Hodnocení voleb: Zklamání i naděje politiků

Vysočina - Politici a odborníci z Kraje Vysočina komentují výsledky voleb

Lídr TOP 09 na Vysočině se obává ztráty demokracie

Vysočina - Strana TOP 09 se do poslanecké sněmovny dostala takříkajíc s odřenýma ušima.

AKTUALIZOVÁNO

ONLINE: Volby skončily. ANO vítězí i na Vysočině

Vysočina - Volby do Poslanecké sněmovny ČR skončily. Vysočina už není oranžová. Zmodrala a ovládlo ji podobně jako jiné kraje hnutí ANO.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení