„Chceme využít dotaci na zasíťování pozemků. Pokud to půjde dobře, koncem roku bychom to zasíťování měli dělat. Samotný prodej parcel se uskuteční buď až potom, počátkem příštího roku, nebo dřív, což bychom byli raději,“ uvedl nezávislý jemnický starosta Miloň Slabý.

Vedení města se obává, aby zájemci neodešli jinam. „Projekt už se táhne minimálně pět let, stále se dkládal a říkalo se, už to bude. Ale když jsme přebírali radnici, zjistili jsme, že řada kroků chybí,“ poznamenal Slabý.

Podle jeho slov půjde o samostatně stojící rodinné domky, které budou muset velikostí odpovídat regulativům, uvedeným v územním plánu. „Co předběžně vím, nebudou to moci být výrazně velké domy, ale jednopatrové stavby,“ přidal důležitý detail. Stavební parcely mají mít velikost okolo 800 až 1000 metrů čtverečních, protože rodiny podle starostova zjištění preferují spíš větší zahrady.

Jakým způsobem bude město zájemcům pozemky prodávat a za kolik, je věc, která se bude teprve řešit. Například v Třebíči radnice už několik let dělá aukce. Zjednodušeně řečeno – kdo dá víc, pozemek bere.

„U nás se v lokalitě Na Předlískách prodával metr čtvereční za 650 korun, jinde ve městě to dřív bylo za 350 korun. O tom, za kolik se nakonec teď bude prodávat metr čtvereční zasíťované parcely, se ještě bude rozhodovat na zastupitelstvu,“ dodal jemnický starosta Miloň Slabý.