VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Jaroměřicích zkusili vsadit na umírněný projekt. Vyšlo to

Jaroměřice nad Rokytnou - Po neúspěchu se dostavilo vítězství. Jaroměřičtí se poučili z prvotních chyb a při druhé žádosti o dotace na novou školní tělocvičnu uspěli. A to poměrně výrazně. Městu se čtyřmi tisíci obyvateli přiteče z Regionálního operačního programu suma 35 milionů korun.

28.3.2009
SDÍLEJ:

Ředitel Základní školy Otokara Březiny v Jaroměřicích nad Rokytnou Michal Scigiel ukazuje pozemek, na kterém má vyrůst nová tělocvična.Foto: DENÍK/ Michaela Hasíková

„Pro nás jako uživatele je to nadmíru dobrá zpráva. Stará tělocvična kapacitně nestačí, žáci musejí využívat venkovní prostory školy, sokolovnu, která není v dobrém stavu. Takže novou budovu toužebně očekáváme,“ netajil svou radost ředitel ZŠ Otokara Březiny Jaroměřice nad Rokytnou Michal Scigiel.
Škola má přes 400 žáků, ovšem pouze jednu tělocvičnu 10 krát 20 metrů. Teď získá další prostor o velikosti 30 krát 20 metrů se vším zázemím - sprchami, kvalitními šatnami, dobrými podlahami a sportovním vybavením.


„Jsem rád, že jsme dotace dostali. Když jsme v první výzvě nebyli úspěšní, absolvovali jsme čtyři konzultace na Regionální radě a podle připomínek jsme postupně projekt upravovali tak, abychom co nejvíce snížili rozpočet,“ vysvětlil vedoucí jaroměřického odboru správy majetku města Jiří Beranovský. Regionální rada podle jeho slov velmi přísně hodnotí, jak velký finanční požadavek včetně využitelnosti nového objektu je na počet obyvatel v daném místě.

Bazén? To je luxus

V Jaroměřicích byla svého času populární myšlenka pořídit i malý bazén. „Na to bychom dotace získávali jen obtížně, přece jen by to byl jistý nadstandart, navíc velmi nákladný při provozu,“ poznamenal Beranovský.


K pětatřicetimilionové dotaci dodají Jaroměřičtí z městské kasy 2,8 milionů jako finanční spoluúčast.
Prvotní projekt pro stavební povolení vyhotovil místní architekt Michal Zlatuška. Konečnou podobu dotáhl do konce KV projekt Třebíč.


Zpevněnou plochu nádvoří školy bude město řešit samostatně. Včetně investic spojených s úpravou okolí nové tělocvičny i stávajících školních budov.
Specifikem jaroměřické „základky“ je nevelký pozemek, na kterém stojí. Navíc zde ve vzdálené minulosti bývalo pohřebiště, a tak součástí celé stavební akce bude i prvotní archeologický a geologický průzkum.


Na přelomu května a června proběhne výběr dodavatele stavby, od června začnou přípravné práce a od podzimu samotná výstavba. Předání stavby do užívání by mělo být na konci roku 2010.


Stavební práce proběhnou za plného chodu školy, staveniště ale bude oddělené od školní budovy tak, aby nedošlo k úrazům školáků.
Dotace se podařilo získat i díky tomu, že tělocvičnu budou moci v hojné míře využívat Jaroměřičané.


„V projektu figuruje samostatný vchod nezávislý na areálu školy. Od 16 hodin, kdy fakticky končí výuka, bude prostor pro nejrůznější skupiny místních sportovců,“ přiblížil ředitel Scigiel.


Zájemci si zde budou moci zahrát basketbal, volejbal, halový pozemní hokej či tenis.


Jaroměřická škola letos oslaví 110. výročí svého založení, jde tedy o historický objekt, který za posledních pět let doznal značných změn.

„Zrekonstruovalo se ústřední topení a vyměnily kotle v roce 2004, v následujícím roce pak došlo k zateplení fasády včetně výměny oken na přístavbě a obnovy stávající tělocvičny s přípravou na vestavbu PC učeben, dokončenou v roce 2006. Vestavba učeben s plným počítačovým vybavením finišuje v těchto dnech. Během pěti let zde vzniklo dílo v hodnotě 30 milionů, získané dotace z toho činí 24,4 milionů korun,“ doplnil jaroměřický starosta Karel Nedvědický.

Autor: Hana Jakubcová

28.3.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Josef Mladý

Lídr TOP 09 na Vysočině se obává ztráty demokracie

Volby na Vysočině.
AKTUALIZUJEME
46

ONLINE: Volby skončily. ANO vítězí i na Vysočině

ČSSD Vysočinu neudržela, ANO slaví vítězství

Vysočina – Vysočina už není oranžová. Zmodrala a ovládlo ji podobně jako jiné kraje hnutí ANO. Hlas hnutí ANO dalo 28,63 procent vysočinských voličů. Pro ANO jde o výrazné zlepšení oproti minulým volbám v roce 2013, kdy pro tuto stranu v kraji hlasovalo 15,89 procent voličů.

Reakce ODS: Otázka je, kam bude republika směřovat

Vysočina - S potěšení sledoval v Modrém domě v Jihlavě výsledky voleb do Poslanecké sněmovny volební štáb Občanské demokratické strany.

Krajský úřad dohlížel na klidné volby

Vysočina – Pracovníci Krajského úřadu Kraje Vysočina, kteří tradičně na volby na Vysočině dohlíželi, se během hlasování nesetkali s žádným závažným problémem nebo nedostatkem.

Voliči přicházeli odevzdat hlas i v posledních chvílích

Stařeč - Zájem voličů je patrný i ve Starči na Třebíčsku. Účast přesahuje 60 procent.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení